HomePet timesShih Tzu'nun Maliyeti Ne Kadardır?

Shih Tzu’nun Maliyeti Ne Kadardır?

İsim: Shih Tzu
Diğer isimler: Çin Aslan Köpeği, Krizantem Köpeği
Menşe Ülke: Çin
Boyut Türü: Küçük Köpek Irkları
Grup: Ev Köpekleri, Dekoratif Köpekler
Ömrü: 10 – 16 yıl
Mizaç: Mutlu, Aktif, Oyuncu, Nazik, Akıllı, Güleryüzlü, Zeki, Dikkatli, Arkadaş canlısı, Bağımsız, Cesur
Boy: Erkek: 20-28 cm; Dişiler: 20-28 cm
Ağırlık: Erkekler: 4-7,25 kg; Dişiler: 4-7,25 kg
Renk: Karaciğer, Kaplan, Siyah, Mavi, Beyaz, Siyah ve beyaz, Altın, Kestane, Açık kahverengi, Karaciğer ve beyaz
Yavruların fiyatı: 650 – 1200 USD
Hipoalerjenik: Evet

 

Lüks saçları ve güzel görünümü ile Shih Tzu köpeği, küçük boy, zeki, çok nazik, popüler bir evcil köpek Shih Tzu – uzun akan saçları ve astarı olan güçlü, canlı, hareketli kucak köpeği. Çok değerli yoldaşlar ve saray favorileri olan soylu Çinli ataların soyundan gelenlere yakışan Shih Tzu, gururlu bir tavır, onurlu duruş, baş yukarı kaldırılmalı ve kuyruk arkaya doğru bükülmelidir. Boyutta her zaman önemli farklılıklar olmasına rağmen, Shih Tzu kompakt, sağlam, yeterli ağırlığa sahip ve büyük olmalıdır.

Güçlü beden. Omuzlardan kuyruğa olan mesafe, yerden omuzlara kadar olan yükseklikten daha uzundur. Omuzlardan dirseğe olan mesafe, dirsekten yere olandan biraz daha fazladır. Göğüs geniş, dirseklere kadar uzanıyor. Kaburgalar iyi tanımlanmış, askıya alınmış ve üst çizgi bele doğru düzdür, krup hafifçe kuyruğun tabanına doğru eğimlidir. Bel kısa ve güçlüdür.

Shih Tzu’nun tek amacı bir refakatçi ve evcil hayvan olmak olduğu için sosyal bir karaktere sahip olması, herkese karşı sevecen, arkadaş canlısı ve güven verici bir tavır içinde olması çok önemlidir.

Ceketin karışmasını önlemek için düzenli olarak ona bakmak gerekir. Shih Tzu’nun saçları hassas, kırılgan, dökülmeye eğilimlidir, sakalları gözleri ve görüşü kapatır. Düşmeler, pansumanlar, kırılmalar önlemek ve ayrıca estetik bir görünüm kazandırmak için saçlar bir çeşit saç tokası yardımı ile toplanmalıdır.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »