HomePet timesSeks için öldürebilirler.

Seks için öldürebilirler.

Yunuslarla ilgili o kadar sevimli olmadıklarını kanıtlayan 4 ürkütücü gerçek

Birçok insan yunusları her zaman gülümseyen zeki ve arkadaş canlısı hayvanlar olarak görür. Ancak bu deniz sakinleri, öncelikle, kâr uğruna akrabalarını ve hatta insanları öldürmeye hazır olan yırtıcı hayvanlardır. Dolphinarium’un bahsetmeyeceği memelilerin 4 ürkütücü özelliği burada.

Yunuslar birbirlerini öldürüyor
1991’den 1993’e kadar bilim adamları, İskoçya kıyılarında yunus leşleri üzerinde çalıştılar. Vücutlarında ısırık izleri ve derin çizikler vardı. Sonuç olarak, sadece türdeşlerin dişlerinin onları bırakabileceği ortaya çıktı.

Yunuslar insanlara saldırır
Yunuslar denizde insanlara saldırabilir. Gerçek şu ki, dalış elbisesi içindeki bir kişi avlanırken bir rakip gibi görünür. Yunuslar av için agresif bir şekilde savaşmaya başlayabilir.

Yunusların oyunculuğu da tehlikeli olabilir: boğulan bir kişi gördüklerinde onunla oynamaya başlayabilir ve durumu daha da kötüleştirebilirler. Ayrıca yunus akvaryumlarında yunusların ellerinden balıkla düşüp ciddi yaralanmalara neden olduğu vakalar vardı.

Yunuslar seks için öldürebilir
Yunuslar, akrabalarına saldıran cinsel olarak aktif hayvanlardır. Genellikle 2-3 erkek kurbanın etrafını sardığında ve tüm gücünü kaybedene kadar onu kovaladığında olur.

Yunusun bir kişiye tecavüz edememesine rağmen, cinsel oyun sırasında memeli onu boğabilir. Yunuslar her şeyle, hatta havuz borusuyla bile seks yapmaya çalışabilirler.

 

Yunuslar gülmez
İnsanlar genellikle yunusların gülümsediğini düşünür ve onları görmekten delicesine mutlu olur. Bunun nedeni, memelilerde alt çenenin öne çıkmasıdır. Ama aslında, insan yüz ifadelerine sahip değiller. Yani bir yunus bir insana saldırsa bile yunus akvaryumundaki muadili kadar tatlı bir şekilde gülümseyecektir.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »