HomePet timesKediler Dünyayı Nasıl Görür?

Kediler Dünyayı Nasıl Görür?

Çoğumuz kedilerin bu dünyayı nasıl gördüğü, nasıl bir vizyona sahip oldukları sorusuyla ilgilendik. Kedilerin yaptığımız hemen hemen her şeyi ve hatta daha fazlasını gördüğü ortaya çıktı. Kedilerin dürbün görüşü vardır ve dünyayı üç boyutlu olarak algılayabilirler. Görüş alanlarının, insanlarda 180 derece ile karşılaştırıldığında, yaklaşık 200 derece olduğu tahmin edilmektedir. Çoğu yırtıcı hayvan gibi, bir kedinin gözleri ileriye bakar, bu nedenle daha geniş bir görüş alanı nedeniyle etrafındaki her şeyi daha iyi görür.

Kediler biraz miyoptur. Ancak öte yandan, yakındaki nesneleri en küçük ayrıntıda görebilirler. Kediler genellikle birkaç yüz metreden fazla olan hiçbir şeye dikkat etmezler. Kediler mavi ve yeşili ayırt etmede en iyisidir, ancak kırmızı, turuncu ve kahverengi ile sorunları vardır ve onları gri veya mor tonları olarak algılarlar.

Sanatçı Nikolai Lamm bize dünyayı kedilerin gördüğü gibi gösterdi.

Bu fotoğrafları yayınlamadan önce Animal Vision Clinic’ten uzmanlara, Animal Eye Institute’den Dr. Howsler’e ve önde gelen oftalmologlara danıştı. Artık dünyayı bir kedinin gözünden görmek için eşsiz bir fırsatımız var.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »