HomeGenelUçakta orta sıra kolçakları hangi yolcuya sahip olduğunu biliyor musunuz?

Uçakta orta sıra kolçakları hangi yolcuya sahip olduğunu biliyor musunuz?

Teoride, “ortada” rahatsız edici bir yerde oturan bir turist, sandalyesinin her iki kol dayama yerine de sahiptir, ancak büyük olasılıkla “dirsekler için savaş” kaçınılmazdır. Uçuş görevlisi Boris Millan, “Anında İtiraflar” adlı podcast’te, iki orta kol dayama hakkına sahip olan soruyu böyle yorumladı.

“Genel olarak orta koltuktaki yolcunun lotu kazandığı ve her iki kol dayamasını da kullanabileceği kabul ediliyor. Neden soruyorsun? Koridorda oturan yolcu, bacaklarını esnetme ve istediği gibi kalkıp oturma özgürlüğüne sahiptir ve penceredeki yolcu, tatil yerinin hayalini kurarak pencereden dışarı bakabilir veya bir koltuğa kıvrılabilir. Top, biraz rahatlamak için başını uçağa koyun. Yolcuların uyurken üzerlerine tırmanma riski olmadan. ” Ve sadece ortadaki hiçbir şey almıyor – bu yüzden dirseklerini her iki kol dayamasına da koyabilmesi adil.

Ancak davranış uzmanı Judy James’in The Sun’a yorumladığı gibi, burada hiçbir adalet düşüncesi işe yaramayacak, neredeyse içgüdüsel “uzay savaşı” değerlendirmeleri devreye giriyor. “Elinizi kullanmamak ve dirseklerinizi vücudunuza bastırmak zorunda kalırsanız, fiziksel olarak daha küçük hissedersiniz. Bu da, kendinizi ikincil bir konumda gibi hissetmenizi sağlar ve bir yabancı yüzünden kimse bu konumda olmaktan hoşlanmaz. Dirseklerimiz vücuttan uzağa baktığında koltuk altlarımızın altında oluşan ters V şeklindeki yarık bize güven veriyor. Yani dirseklerinizi sandalyenin her iki kol dayama yerinde, vücuttan uzakta tutarsanız her şeyin kontrol altında olduğunu hissedersiniz” dedi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »