HomeGenelAntalya'da Rus yuvalama bebeklerine bir saldırı daha

Antalya’da Rus yuvalama bebeklerine bir saldırı daha

Rus-Türk dostluğunun bir işareti olarak sekiz yıl önce açılan tatil beldesi Antalya’nın parkında, Rusya’nın ana simgelerinden biri olan Rus yuvalama bebeklerinin kompozisyonuna bir saldırı daha yapıldı. İki ay önce vandallar figürleri boyadılar. Şimdi saldırganlar daha da ileri gittiler, bazı heykelleri kırdılar. Kıranların henüz bulunamadığını bildirdi. Olay, Konyaaltı ilçesinde Rus turistlerin tercih ettiği Liman bölgesinde bulunan bir parkta meydana geldi. Suçluların Rus boyalı bebeklerine saldırdığı yer 3 Haziran gecesi Friendship Park’da iki heykeli parçalamayı başardılar.

Polise göre, iki vandal vardı. Muhtemelen onları korkutup kaçıran tanıklar vardı, çünkü polis yayınlara suçluların hangi ülkeden bilinmiyor. Küfür ederek  ortadan kaybolduğunu söyleniyor.

Konyaaltı Belediyesi yetkilileri, saldırıyla ilgili olarak dava açtıklarını ve faillerin arandığını bildirdi. Yuvalama bebeklerine gelince, restorasyon için atölyeye teslim edildi.

Rus ve Ukraynalıların yanı sıra diğer BDT ülkelerinin vatandaşlarının da yaşadığı liman bölgesindeki Büyük Dostluk Parkı, aksi takdirde Rus Parkı veya Matryoshka Parkı, 2014 yılında açılmıştır, şimdi Rusya’dan çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir. Daha önce tatil beldesinin yetkilileri, Antalya’daki çok sayıda Rus turiste  sembolik beyaz-mavi-kırmızı renklerde ve Rus kültürünün unsurlarıyla bir rekreasyon alanı , Saatle süslenmiş özgün bir çeşme var ve ağaçların altına banklar yerleştirilmiş.

Beyaz ve koyu renkli çakıllardan doğrudan yere yapılan süslemeler de turistlerin ilgisini çekiyor. Parkın özel gururu, çeşmeyi çevreleyen sekiz yuvalama bebeğinin yanı sıra Paskalya yumurtaları ve bir Türk’ten kahve dökülen bir fincandan oluşan bir kompozisyon.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »