HomeHygienicRafting Ustalarından 5 Güvenlik Tavsiyesi

Rafting Ustalarından 5 Güvenlik Tavsiyesi

Rafting raftingi çok eğlenceli olabilir. İster tatilde olun, ister evinizden çıkıp serinlemek istiyorsanız, bu spor canlandırıcı bir deneyim olabilir. Ve eğer macera sporlarının hayranıysanız, kesinlikle seveceksiniz. Ancak sporun sadece tadını çıkarmakla kalmayıp, bunu yaparken de güvende olmanız için uymanız gereken bazı güvenlik kuralları vardır. İşte uymanız gereken birkaç kural.

Profesyonel ve Lisanslı Bir Rafting Kıyafet çisi Seçin

Bu çok kolay. Soru sorabilir ve işi iyi bilecek kadar uzun süredir bu işte çalıştıklarından emin olabilirsiniz. Oradaki rehberlerin aldığı eğitimin seviyesi ve türü hakkında bilgi alın. Teçhizatçıların eğitim uygulamalarını ve izinlerini vermekten hangi devlet kurumlarının sorumlu olduğunu kontrol edin. Doğru ellerde olduğunuzda tüm kurallara uyulduğundan emin olabilirsiniz.

Can Yeleğinizi Her Zaman Üzerinizde Bulundurun

Yüzme biliyor olabilirsin ama yine de can yeleği giymen gerekecek. Doğru giyilirse hayatınızı kurtarabilir. Ceket sıkı bir şekilde oturmalı ve tokalar sağdan kesilmelidir. Ceketin rahat nefes alamayacağınız kadar sıkı olmadığından emin olun. Ayrıca, nasıl giyeceğinizi bilmiyorsanız, profesyonelin ceketi giydirmesini sağlayın.

Koruyucu Dişli Giyin

Tüm deneyim boyunca hem güvende hem de rahat olmak için size verdikleri kaskı takın. Araba kullanırken emniyet kemeri takmak gibidir. Sadece bir tane giymek mantıklı. Rafting deneyimi sırasında herhangi bir şey olması durumunda, kafanız kaskın içinde güvende olacaktır.

Küreği Tutmanın Doğru Yolunu Öğrenin

Bir el kürek tabanını şaftı üzerinde tutmalı, diğeri ise bu şaftın ucunda ‘T’ kabzasında olmalıdır. Bu size önceden öğretilecek, bu yüzden öğrenin ve uygun şekilde tutun. Büyük bir güvenlik endişesi haline gelebilir.

Tekneden Ayrılmayın

Sağduyu veren biri gibi gelebilir ama bu her zaman olur. İnsanlar genellikle saniyeler içinde teknenin yanında yüzerler. Bu yüzden rafting yaparken karşıdan gelen kayalara çok dikkat edin. Rehberiniz size bu konuda bir ipucu verecek ve küreklerinizi teknenin içine yerleştirmeniz gerekecek. Tekneden düşseniz bile panik yapmayın. Tekneyi bulun ve ona doğru yüzün. Biri sizi hemen tekneye geri çekecek.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »