HomeGenelOtele gelen müşterilerinizin dikkat ettiği 5 ipucu

Otele gelen müşterilerinizin dikkat ettiği 5 ipucu

Uzun zamandır beklenen turizm canlanması burada görünüyor. Covid sonrası dönemin belirli taleplerle belirli durumlar getirmesinden bu yana, seyahat işletmelerinin yenilik yapma zamanının geldiği birkaç kez söylendi. tourism times tr, şirketin müşteriler arasında görünürlüğünü artırmak için benimsenmesi gereken bazı iyi uygulamaların bir listesini sunar.

1 – Sosyal Ağlara Odaklanın


Bu şüphesiz bugün en uygun seçimdir. Sosyal medya, bağlantıyı sürdürmek için tüm araçlardır. Facebook, Twitter, Instagram veya Linkedin’de düzenli olarak paylaşımda bulunmaya devam edin. Bu, ürünlerinizin görünürlüğünü artırmak ve sonuç olarak satışlarınızı artırmak için bir fırsat olacaktır (sadece birkaç erişilebilir destinasyonda bile! ). Bunu yapmak için yaratıcı olun. Otantik fotoğraflar, sıra dışı veya özel deneyimler, müşterilerinizle etkileşim (anketler, oyunlar, testler, etkinlikler ve canlı sohbetler)… Bugün İnternet kullanıcılarının ilgisini çekmek için araç sıkıntısı yok. Ve tüm yayınlarınız arasında konaklama fikirleri önermeyi, web sitenize atıfta bulunmayı ve promosyonları öne çıkarmayı unutmayın.

Olması gerekenlere ek olarak, genç nesiller arasında popüler olan Pinterest, TikTok ve hatta Youtube’da profiller oluşturun. Ajansınızın veya şirketinizin oradaki varlığını geliştirmek, yeni bir kitleyi hedeflemenize ve sonuç olarak müşteri tabanınızı genişletmenize olanak tanır.

2 – Ajansta Varlığınızı İddia Edin


Web önemlidir, ancak fiziksel ilişki daha da önemlidir. Ajansa geri döndüyseniz, müşteriyi geri getirmek için varlığınızı mümkün olduğunca hissettirin.

Çoğu pazar, bir satın alma işlemini tamamlamak için satış elemanı ile doğrudan ilişkinin önemi ile karakterize edildiğinden, bu tavsiye çok daha önemlidir. Mümkünse haftada bir veya iki gün açılış sadece iş için faydalı olabilir. Bunu yapmak için, orada olduğunuzu gösterin. Örneğin, ajansın açıldığını duyuran bir afiş asarak ve sosyal ağlarda iletişim kurarak.

Önde gelen markaları ve ürünleri öne çıkararak, dekora yatırım yaparak ve müşteriler tarafından girmeden önce büyük beğeni toplayan vitrinin görünürlüğünü artırarak ajansı çekici hale getirin. Son olarak, müşterinin güvenle geri dönmesini sağlamak için gerekli tüm sıhhi önlemleri alın.

3 – Promosyonları Vurgulayın


Müşterilerinizi elde tutmak elbette onları sadık tutmakla ilgilidir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bunun için promosyonlar hakkında iletişim kurmak esastır.

Müşterilerinizin unutulmuş hissetmesini istemezsiniz. Geçmişte size iletişim bilgilerini vermişlerse, özel teklifler veya akıllarına gelmemiş olabilecek ürünler için onlarla tekrar iletişime geçmekten çekinmeyin. En son Akıllı Perakende barometresine göre, alıcıların %68’i, kişisel verilerini sağladıkları takdirde promosyonlar hakkında bilgi beklediklerini söylüyor. Yani gerçek bir beklenti var! Henüz tüm destinasyonlar müsait olmadığı için, onları düşünmemiş olabilecekleri ülkelere, şehirlere, otellere veya kulüplere yönlendirmekten çekinmeyin.

Benzeri görülmemiş bir durum zorunlu kılıyor, birçok tur operatörü veya otel işletmesi turistleri geri getirmek için cazip teklifler sunuyor. Onları mümkün olan en kısa sürede iletmek için düzenli olarak listeleyin!

4 – Yeni Teknolojik Araçları Kullanın


Video konferans uygulamaları, şirketlerin ilişki stratejilerini uyarlamalarına olanak sağlamak için kriz sırasında büyük ölçüde gelişti. Microsoft Teams, Zoom, Skype… Günümüzde bir bilgisayardan veya akıllı telefondan uzaktan bilgi alışverişi yapmak için araç sıkıntısı yok. İlişkisel stratejilerini daha kolay uyarlayabilen ve müşterileriyle daha iyi bağlantı kurabilen turizm şirketleri için gerçek bir avantaj. Basit bir telefon görüşmesinden çok daha fazlası, video konferans – ajansta bulunmadığınız zamanlarda – paylaşımlarınıza daha fazla dinamizm getirmenize, aynı zamanda muhatapınızın ruh halini ve isteklerini daha kolay tahmin etmenize olanak tanır. Yüz ifadeleri aldatmaz! Aynı zamanda (potansiyel) müşterilerinize kriz zamanlarında bile aktif olduğunuzu göstermeniz için bir fırsattır.

Sunulan birçok araçla tanışarak bu uygulamaları kullanımınızı optimize edin: video yayını, belge paylaşımı veya anlık mesajlaşma.

5 – İletişim kurun, iletişim kurun ve iletişim kurun


Sosyal ağlar, ajanslar, promosyonlar, teknolojik araçlar… En iyi (ve en) şekilde iletişim kurmak için gerekli tüm cihazlar emrinizde.

Son aylarda, bazı şirketler – ağır şekilde etkilenmesine rağmen – iletişim kurmayı unutmadı. Faaliyetler hala sınırlıysa, geleceği düşünmek gerçekten gereklidir. İyileşmeye hazırlanmak, kriz sonrası dönemi düşünebilecek kapasitede olduğunuzu göstermek demektir. Öncelikle yaklaşan konaklamaları, yayınlanacak yeni broşürleri, açılacak yeni işyerlerini ve daha fazlasını duyurarak. Krizden çıkmak aynı zamanda, örneğin çevresel taahhütleriniz, sosyal değerleriniz veya basitçe varlık sebebiniz hakkında farklı iletişim kurmak için bir fırsattır. Ayrıca, şirketinizin başka bir yönünü keşfedecek olan müşterilerinizle ek bağlantılar oluşturmak için bir fırsattır.

Neden haber bülteninizi oluşturmuyorsunuz, bir blog başlatmıyorsunuz, müşterilerinize düzenli olarak pratik tavsiyeler yayınlıyorsunuz veya konaklamalar için fikirleri tanıtmıyorsunuz? Herşey mümkün!

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »