HomeGenelİlginç Rus özellikleri ve adetleri

İlginç Rus özellikleri ve adetleri

1. Bir kere öpüşürler. Türklerde ve birçok başka toplumda var olan iki yanaktan öpme alışkanlığı sizde de varsa, bir rusla öpüşürken ikinci yanağa uzanma girişiminiz sonuçsuz kalabilir.. Dikkatli olun.. (Araplarda da (özellikle körfez bölgesi) üç defa öpüşülür).

2. Kapıda tokalaşmazlar, yani bir kişi içerde diğeri dışardayken olmaz. İki kişi de aynı tarafta olması gerekiyor. Eldivenle de tokalaşmazlar ayrıca.

3. Yolun kenarında bir çiçek görürseniz oraya bırakılmış.. Bilinki orda bir kazada biri ölmüştür, çiçek onun içindir.. Düzenli olarak ölenin yakınları oraya bir çiçek bırakır.

4. Doğum günü, isim günü (her isimin bir günü vardır, o da önemlidir), kadınlar günü ve bilumum diğer günler çok önemlidir.. Yani bir Rus kız arkadaşınız varsa ve doğum gününü unutursanız, vay halinize yani.. Ve 8 mart kadınlar günü kesinlikle tatildir, yani bugün pazara gelse p.tesiyi tatil ederler o derece.. Bir de erkekler günü vardı, tarihi anımsayamadım tam şimdi .. o da çok güzeldi.

5. Kamyon ve Otobüs şoförlerinin kadın olması gayet normal. Her türlü işte çalışan kadın görebilirsiniz. Zaten evin reisi de kadın. Ama Rus erkekleri mi çok pısırık olduğu için böyle yoksa Rus kadınları güçlü olduğu için böyle onu çözemedim.

6. Rüşvet.. Bu aslında hem iyi hem de kötü.. Kötü, çünkü zırt pırt haraç gibi rüşvet vermeniz gerekiyor her yerde.. İyi, çünkü her işinizi rüşvetle halledebilirsiniz.

7. 20’li yaşların başında, çocuklu ama boşanmış ya da kocası terketmiş kadın sıkça rastlanan bir durumdur. Zaten rus erkekleri genelde alkolik oldukları için ve evlerine hayırları olmadığı için bir çok rus kadını için ideal bir durum.

8. Opera Bale gibi sanatsal aktiviteleri severler. Metroya binerken karşınızda ufak çaplı bir senfoni orkestrası bulabilirsiniz. Profesyonelce çalmalarına şaşırmayın, sadece sokak çalgıcılarıdır aslında.

9. Her Rus’un ilgilendiği bir sanat dalı vardır ve çoğunun çaldığı bir müzik aleti vardır. Ayrıca her Rus’un ilgilendiği ve iyi yaptığı bir spor vardır.

10. İsim çeşitliliği çok azdır. Toplamda 10-20 tane kız ismi vardır ve bu isimlerin çoğunun kısaltması vardır.

Kız isimleri ve kısaltmaları:

Elena – Lena
Svetlana – Sveta
Anna – Aniya
Alexandra – Sasha
Nataliya – Natasha
İrina – İra
Marina – Masha
Olga – Ola
Anastasia – Nastiya
Ekaterina (Yekaterina) – Katya
Daria – Dasha
Liyudmila – Liyuda
Veronika – Vera
Viktoriya – Vika
Elizaveta – Liza
Margarita – Rita

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »