HomeHygienicBayanlar halter yarışması

Bayanlar halter yarışması

Halter, Kadınların Kilo Vermesine Yardımcı Olur mu?

 

Kilo vermek istiyorsanız, hangi egzersiz türünün bu kiloları atmanıza en iyi şekilde yardımcı olacağını merak edebilirsiniz ve kadınlar için halter sporuna bakmış olabilirsiniz.

Bu makale, halterin kadınların kilo vermesine yardımcı olup olmadığını ve diğer yararlı ipuçlarını açıklamaktadır.

Ağırlık kaldırmak sizi hantal yapar mı?

Direnç eğitimi olarak da bilinen halter, bir zamanlar ağırlık kaldırmanın sizi hantal gösterdiği efsanesi nedeniyle vücut geliştiriciler için ayrılmıştı.

Bununla birlikte, halterle kas yapabilseniz de hacimli olmak zordur. Önemli bir kas kütlesi oluşturmak için, ağır ağırlıkları kaldırmanız ve yaktığınızdan daha fazla kalori yemeniz gerekir – ve o zaman bile, aylar hatta yıllar alabilir.

Dahası, kadınlar tipik olarak testosteron ve büyüme hormonu gibi anabolik – kas geliştirme – hormonlarının daha düşük seviyelerine sahiptir , bu da onların kas kütlesi kazanmasının daha zor olduğu anlamına gelir.

Genetik, diyet ve vücut tipi ile egzersiz yükü, hacmi ve yoğunluğu gibi faktörler de kas inşa etme oranınızı ve kapsamını etkiler.

Eğer ağırlık kaldırmaktan birdenbire toplanacağınızdan endişeleniyorsanız, yapmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

ÖZET

Çoğu kadın için kas sentezi için gerekli olan testosteron gibi anabolik hormonların düşük seviyelerde olması nedeniyle önemli kas kütlesi oluşturması zordur. Böylece, ağırlık kaldırmaktan hantal görünme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Kilo vermenize yardımcı olur mu?

Kilo vermek ve yağ yakmak için , üç ana yoldan elde edilebilecek bir kalori açığı içinde olmanız gerekir :

1-günde ihtiyacın olandan daha az kalori yemek

2-egzersiz yoluyla tükettiğinizden daha fazla kalori yakmak

3-daha az kalori tüketmenin ve fiziksel aktiviteyi artırmanın bir kombinasyonu

Ağırlık kaldırmak kalori yakabilir ama bunu yapmanın en etkili yolu bu değildir. Koşma, bisiklete binme ve yüzmeyi içeren kardiyo olarak da bilinen kardiyorespiratuar antrenman, ağırlık antrenmanından daha fazla kalori yakar.

Bununla birlikte, halter kas kütlesi oluşturarak kilo vermeyi destekleyebilir. Basitçe söylemek gerekirse, kaslar metabolik olarak etkilidir ve istirahatte daha fazla kalori yakarak kilo kaybını destekler. Bu nedenle, genellikle egzersiz rejiminize hem ağırlık antrenmanı hem de kardiyo eklemek en iyisidir.

Araştırmalar ayrıca, ağırlık antrenmanından sonra metabolik hızınızın arttığını, yani antrenmanınız bittikten saatler sonra hala ek kalori yaktığınızı gösteriyor. Aslında çalışmalar, metabolizma hızınızın bir antrenmandan sonra 72 saate kadar yüksek kalabileceğini göstermiştir.

Kilo verdiğinizde, saf yağ kaybetmezsiniz – daha ziyade, yağ kütlesi, glikojen depoları ve kas kaybedersiniz. Ağırlık çalışması, kilo verme sırasında kas kütlesinin korunmasına yardımcı olur, böylece yağ kaybını artırır ve metabolizmanızın çok fazla değişmesini engeller.

Ağırlık çalışması yağ kaybına katkıda bulunacak olsa da, başlangıç ​​kilonuza ve hedeflerinize bağlı olarak ölçek üzerindeki sayılarda büyük bir değişiklik göremeyebilirsiniz. Bunun nedeni, kasın yağdan daha yoğun olması, yani vücudunuzun pound için daha az yer kaplaması anlamına gelir.

Bu nedenle, yağ kaybettikçe ve kas kazandıkça, bel ölçülerinizden birkaç santim kaybedebilirsiniz, ancak ölçekte bir değişiklik görmeyebilirsiniz.

Sonuç olarak, egzersiz rutininize kardiyo egzersizi ve sağlıklı bir diyetle birlikte ağırlık antrenmanı eklemek, kilo vermeyi desteklemek için harika bir yoldur.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »