HomeIdeasViola Brand bisiklet cambazı

Viola Brand bisiklet cambazı

Peter Sagan gibi eli olmayan bir tekerleği patlatıp sürebilseydik, çoğumuz oldukça kötü hissederdik. Pekala, Büyük Peter’ı kenara çek. Küçük ama güçlü Viola Brand, eliniz olmayan tekerleğinizi görür ve sizi geriye doğru, eli olmayan, tek bacaklı bir tekerlekli ve döner bir gidon amuda kaldırır – bilirsiniz, sadece tekme için.

Almanya, Stuttgart’tan gelen 24 yaşındaki profesyonel binici, sanatsal bisiklet adı verilen niş bir sporun UCI şeridinde yarışıyor (serbest stil bisiklet olarak da biliniyor, ancak Brand çok çeşitli tehlikeli hareketler yapmasına rağmen tam vücut zırhıyla rekabet etmiyor, veya rekabette adlandırıldığı şekliyle “rakamlar”.)

Sanatsal bisiklet, bisiklet, jimnastik, dans ve akrobasinin dudak uçuklatan bir birleşimidir. Sporcular, 30 figür içeren bir jüri heyeti önünde beş dakikalık bir performans sergiliyor. Jimnastik veya artistik patinaj gibi, her rakam zorluk derecesine bağlı olarak puanlanır.

Biz bu az bilinen bisiklet disiplin ve kolay ve zarafet ile denge ve kuvvet böyle inanılmaz kahramanlık kapalı elit düzeyde ve çekme rekabet için gereken eğitim hakkında daha fazla bilgi edinmek için iki kez Dünya Şampiyonu gümüş madalya ile yakaladı.

Sanatsal bisiklete nasıl başladınız?

Ailemde artistik bisikletçiliğe ilk başlayan erkek kardeşimdi ve aynı zamanda sporu tanımamın sebebi de o. Altı yaşında başladım, bu yüzden dans veya jimnastik gibi bir spor olarak artistik bisikletten başka bir şey yapmadım. Ama artistik bisiklet eğitiminde jimnastik unsurları da eğittim. Kardeşim hala yarışıyor ve annem ikimizin koçu.

Bisikletin kendisi sabit bir vites olmanın ötesinde değiştirildi mi? Kayışla çalıştırdığını fark ettim. Bu sporda standart mı?

Bisiklet, Langenberg markasından sanatsal bisiklet sürmek için özeldir . 1: 1 oranında sabit dişli kayış tahrikine sahiptir ve geometrisi biraz farklıdır [baş aşağı monte edilen gidon 360 derece dönebilir ve yatay uzantısı olmayan bir gövdeye monte edilmiştir]. Dört yıl önce kemer yerine zincir vardı ama çok sessiz çalıştığı için kemeri daha çok seviyorum.

Rutininizdeki en çok hangi figürlerle gurur duyuyorsunuz?

En çok gurur duyduğum figür amut çünkü öğrenmem yedi yılımı aldı ve oraya varmam uzun bir yoldu.

Figürleri öğrenirken bir koşum takımı veya başka bir süspansiyon tertibatı ile yapıyor musunuz? Süreç nedir? Öğrenme süreci hileye bağlıdır. Numaraların çoğunda, koçum tehlikeli bir şey olursa beni bisikletten çekebileceği bir kemerle emniyete alıyor. Gidonu üzerinde dururken çevirmek gibi başka hileler öğrenmek için antrenörümün beni halatı çekerek tutabileceği jimnastik salonunun tepesinde bulunan bir ip ile sabitlendim.

Yıllar boyunca birçok kemiği kırdın mı?

2016’da üç metatarsal kırdım, ama bunca yıldır yaşadığım tek büyük sakatlık buydu.

Eğlenmek, egzersiz yapmak veya eğlenmek için normal bir bisiklete mi biniyorsunuz?

Her gün üniversiteye geçmek zorunda olduğum yollar bisikletle gitmek için çok uzun olduğu için [Brand, evinden beslenme tıbbı alanında yüksek lisans yapmakta olduğu üniversite kampüsüne günde yaklaşık 60 mil seyahat ediyor ve sonra antrenman yaptığı spor salonunda], çoğu zaman sadece sanatsal bisikletime binerim

Tipik bir eğitim seansı neyi gerektirir?

Haftada yaklaşık 20 saat antrenman yapıyorum. Evde çok fazla amut eğitimi yapıyorum ve akşamları jimnastik salonunda bisikletle antrenman yapıyorum. Çok fazla teknik eğitimdir. Bu yüzden eğitimde yeni olan farklı numaralar yapıyorum, ama aynı zamanda eskileri de onları daha hızlı ve daha akıcı hale getirmek için eğitiyorum. Sonra rekabet rutinimi eğitiyorum ve tüm rutini arka arkaya yedi ila 10 numara gibi daha kısa dizilere böldüm. Her bisiklet seansından önce esneklik eğitimi veriyorum.

Kuvvet antrenmanınızda veya temel antrenman rutininizdeki birkaç önemli hareket nedir?

Şu anda L şeklinde çok sayıda sıkıştırılmış amut yapıyorum .

Sporunuzun gerektirdiği dengenin anahtarı başka hangi egzersizlerdir?

Bisiklette ihtiyacınız olan denge ile karşılaştırılabilecek pek çok şey yok. Böylece, ustalaşana kadar birçok kez hileleri eğiterek gerekli dengeyi elde edersiniz. Örneğin, kaç deneme yaptığımı görmek için saydığım bir rakam var ve üç yıl sonra bu numarayı 4.000 kez eğittim ve bunu hala güvenlikle yapıyorum. Hile, eyer üzerinde durduğunuz ve gidonlara atladığınız ” maute jump ” olarak adlandırılır .

Küçükken bisiklet eğitimine ek olarak çok fazla koşu yaptım. Ancak rutin için ihtiyaç duyduğunuz dayanıklılık da o kadar özeldir ki, rutini yaparak antrenman yapmanın en iyi yoludur. Yani başlangıçta rutininize yeni bir numara eklediğinizde, bu belki altı dakika sürer ve ardından rutinin bu dizilerini defalarca tekrarlarsınız, böylece daha hızlı olursunuz ve 30 numaranın tümü beş dakikaya sığar. yarışmalarda var.

Ne sıklıkla rekabet ediyorsunuz? En çok neyi seviyorsun?

2018’de yaklaşık 15 yarışma günüm oldu. Güç, dayanıklılık, esneklik, denge, zarafet, zihinsel güç gibi pek çok farklı beceriye ihtiyaç duymana bayılıyorum, ama aynı zamanda sabır, çünkü tüm hileleri öğrenmek çok uzun sürüyor.

Başkalarının size Cirque du Soleil’i sorduğunu biliyorum çünkü bu çok doğal bir uyum gibi görünüyor! Bunu yolun sonunda takip etme olasılığınız var mı?

Şov yapmayı ve insanlara bu güzel sporu göstermeyi seviyorum, evet, neden olmasın?

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »