HomeIdeasOteller Rus turistleri zehirli bir bitki hakkında uyardılar

Oteller Rus turistleri zehirli bir bitki hakkında uyardılar

Daha çok miktarlarda yutulması mide bulantısı, kusma, aşırı tükürük, karın ağrısı, kanlı ishal ve düzensiz kalp ritmine neden olabilir. Özsu ile uzun süreli temas cilt tahrişine, göz iltihabına ve dermatit’e neden olabilir.

Hemen hemen her turist gezilerinden güzel çiçekler ve çalılar ile fotoğraflar çekerler. Bunlar arasında pembe çiçeklerle dikkat çeken bir çalı sıklıkla bulunur. Ancak Türkiye’de iki benzer bitki yaygındır. Her iki yaprak dökmeyen çalı, begonvil (zararsız) ve zakkumdur (zehirli).

Zakkum çok sinsi bir çiçek! Bitkiler hakkında çok az bilgisi olan turistler genellikle zakkum ile begonvilleri karıştırır ve arka planına karşı fotoğraf çeker. Zakkum zehirli bir çalıdır. İçinde her şey tehlikeli: çiçekler, yapraklar, odun. Zakkum harika kokar, ancak aroması baş ağrısına ve mide bulantısına neden olur. Ve yapraklar daha da tehlikeli bir zehir içerir (hayvan en az bir yaprak yerse ölür).

Zakkum, sert, koyu yeşil ve dar yapraklarıyla kolayca tanınır. Ancak yetkililer, görünüşte nazik ve içeride tehlikeli bir bitki ile savaşmak için acele etmiyorlar. Gerçek şu ki, modern tıp bundan yararlanmayı öğrenmiştir: küçük dozlarda zakkum suyu ve ilaçlarda doğru kombinasyonlar kullanılmaktadır. Çalı zehiri, kardiyovasküler sistemdeki kusurların tedavisinde gerekli olan kalbin çalışmasını yavaşlatan ilaçların temelidir. Bu, yok edilmemesi gereken değerli bir bitkidir.

 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »