HomeIdeasRusya'da araba yıkama, size nasıl görünürse görünsün, tam bir bilimdir.

Rusya’da araba yıkama, size nasıl görünürse görünsün, tam bir bilimdir.

Sürücüler, araçlarını oto yıkamaya vererek, kendi alanlarında profesyoneller tarafından bakılacağından emin olurlar. Ancak, çoğu durumda, sıradan insanlar arabayı yıkar. Ve elbette, hiçbiri arabaya zarar vermemek için nasıl düzgün bir şekilde yıkanacağı konusunda kendilerini rahatsız etmiyor. AvtoVzglyad  araba yıkamalardan geçti ve hayal kırıklığı yaratan sonuçlar verdi. Araba yıkama, size nasıl görünürse görünsün, tam bir bilimdir. Etkinliği ve güvenliği, yalnızca yıkayıcının niteliklerine değil, aynı zamanda prosedüre başlamadan önce dikkate alınması gereken hava koşullarına da bağlıdır. Bununla birlikte, çoğu lavaboda, tüm süreç önemsiz ile sınırlıdır: suyla ıslatılır, köpük uygulanır, yıkanır, silerek kurutulur. Ancak, araba sıcakta, şiddetli donda, şiddetli kirlilikte ve hatta vücutta küçük bir toz tabakasıyla yıkandığında bu temelde yanlıştır.

Ancak yıkayıcıların bunu yapmaması, arabanın boyasını bozması ve yıkamanın etkinliğini azaltması nedir? Yıkama hizmetinin düşük kalitesi için kendimizi suçlayacağımız gerçeğiyle başlayalım . Ebedi acele ve para biriktirme arzusu, kalitesi arzulanan çok şey bırakan bir teklife yol açar. Şey, gerçekten, gerçekte nasıl olması gerektiğinin farkında olmayanlardan para kazanmamak günahtır. Böylece, çıkışta, sonuçları kendimizi çözdüğümüz kaliteli bir hizmetin görünümünü alıyoruz ya da arabanın bir sonraki sahibi olanlara bırakıyoruz.

Örneğin, deterjanların sıcak havalarda çok daha kötü çalıştığını biliyor muydunuz? Ve bu mutlak bir gerçektir. Gölgede soğumasına izin vermeden gövdeye köpük koymak – para ve deterjanlar boşa gidiyor. İkincisi, nem ve deterjan özellikleriyle birlikte kaybederek, sıcak bir ütü üzerinde anında kurur. Arabanızı zaten sıcak bir günde yıkayacaksanız, prosedürü akşama ertelemek daha iyidir.


Aynı nedenle, arabayı kaputtan yıkamaya başlamamalısınız. Unutmayın, başlık vücudun en sıcak yeridir. Köpüğü önce kaputa uygularsanız, ardından tüm arabayı bununla kaplamayı bitirdiğinizde, kaputtaki bileşim işe yaramadan önce kurur.
Araba ne kadar kirli olursa olsun, yıkamaya ıslatma ile değil, kirli yüzeylerde etkili bir şekilde çalışan ve ileride kiri kolayca yere atmanızı sağlayan temassız aktif köpük uygulaması ile başlanmalıdır. Mesele şu ki, kuru, kirli bir cismin yapışması, suyla nemlendirilmiş bir cisminkinden birkaç kat daha fazladır. Bu nedenle, şampuanı uygulamadan önce araca su dökerseniz, köpüğü uygulama işlemi daha karmaşık hale gelecektir ve bundan daha az kullanım olacaktır – çalışmaya zaman kalmadan boşalacaktır.

Şimdi araba yıkamalarında vücuda nasıl köpük uyguladıklarını hatırlıyor musunuz? Evet, neyse. Bazıları tabancayı soldan sağa sallar, diğerleri – yukarıdan aşağıya . Unutmayın, köpük prosedürlerine sadece aşağıdan yukarıya doğru başlamak gerekir. Gerçek şu ki, vücudun alt kısmı kirlenmeye en duyarlıdır. Bu nedenle, yıkamaya alttan başlamanız gerekir – bu şekilde köpük kir üzerinde daha uzun süre etki eder. Ayrıca bir süre sonra vücudun üst kısmından boşalacak olan kimya yardımına koşacaktır. Böylece kiri ikiye katlamış oluyoruz. Ardından, bir fırça ile arabanın ulaşılması zor ve en kirli yerlerinin üzerinden geçmeniz gerekir: tekerlek diskleri, plakalar, farlar. Ve bundan sonra köpüğü yıkamaya başlayın. Şaşırmamalısınız, ancak araba yıkamalarında çoğu zaman dikiz aynaları vücudun yanından yıkanmadan bırakılır, bazen çamurluk bölgesindeki tamponlar kötü yıkanır ve uzun arabalar için tavan temizliği yapılır. çoğu zaman ihmal edilir.

Ayrıca yıkama sırasında başka sorunlar da ortaya çıkabilir. Küçük, nokta kirliliği, örneğin bitüm damlaları, bir bez ve bilinmeyen bir madde, belki de bir çözücü ile ovalamaya başlar ve bu da boyaya zarar verir. Arabanızı kurutmayı ihmal etmek de özellikle kışın kötüdür. İyice silmek gerekir, ancak hava ile üflemek daha iyidir. Yıkadıktan sonra, sahiplerin menteşeleri kontrol etmeleri ve yağlamaları, contaların lastik bantlarını donmamaları için silmeleri gerekir.

“Bazen oto yıkamalarda, başlık vücuda çok yaklaştırılıyor. Bu yıkayıcılarda su akışının basıncı 140 barın üzerinde olabilir ve bu, boya için ciddi bir testtir. Yüzey koruyucu tabaka titrer ve boya birkaç yıl içinde bulanıklaşan mikro çatlaklarla kaplanır, “dedi
Durulama yıkayıcıları ayrıca kime daha uygun olduğunu, ancak çoğu zaman yukarıdan aşağıya doğru gerçekleştirir. Ve vücudun alt kısmı ile başlamalıyız. Bunun tersini yaparsanız, tavandan aşağı doğru akan ve camdan aşağıya doğru akan su, kapı ve eşiklerdeki köpüğü yıkayacak ve araba ıslakken temiz görünecektir. Bu, kirli alanları kaçırma riskinin olduğu anlamına gelir.

Şampuanı aşağıdan yukarıya doğru durulamaya başlarsanız, yıkanmış gövdenin ve köpüğün sınırını kesinlikle göreceksiniz. Arabalarımızdaki tekerleklerin, kemerlerin ve yakıt deposu kapağının gerçekten yıkanmadığı ve hiç bahsedilmeyecek. Yapacağımıza rağmen! Ayrıca: hemen hemen her yerde aynı köpük bileşimi araba yıkamalarında kullanılmaktadır. Ve bu yanlış. Diskler özel kimyasallarla yıkanır. Ancak, böceklerin izleri gibi. Aksi takdirde, yağlı sarı bir kaplama ile kaplanmış olarak vücutta kalırlar.

Kendi yaptığımız ve yıkayıcıların yaptığı hataların sadece bir kısmından bahsettiğimizi eklemekte fayda var. Bununla birlikte, bu basit ipuçları bile, hem vücudun kendi kendine yıkanmasının hem de araba yıkama hizmetinin kullanılmasının kalitesini önemli ölçüde artıracaktır.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »