HomeFashionÇorap ve tayt bakımı için kurallar

Çorap ve tayt bakımı için kurallar

Çorap ve tayt bakımı için kuralla
Çorap ve tayt bakımı için kuralla

Çorap ve tayt bakımı için kurallar

En sevdiğiniz tayt veya çorapların sizi mümkün olduğunca uzun süre memnun etmesi için, el ile veya hassas yıkama modunda hafif deterjanlar (agresif veya ağartma katkı maddeleri olmadan) ile yıkayın.

Manuel olarak yıkarsanız , tüm mücevherleri çıkardığınızdan ve manikürün durumunu kontrol ettiğinizden emin olun. Keskin veya işlenmemiş tırnaklar tayt üzerinde kolayca bir ipucu bırakabilir, bu durumda eldiven kullanmak daha iyidir.

Makinede yıkamayı tercih ederseniz , hassas moda ek olarak tayt ve çorapları özel bir torbada yıkamanız önerilir. Bu, fermuarlar, Velcro, düğmeler, tamburun metal elemanları ile bir “toplantı” dan kaçınmaya yardımcı olacaktır – genel olarak, ürünün bütünlüğünü tehdit eden her şey.

Başka bir ipucu – yıkarken, taytları renge göre dağıtın: ayrı olarak ışık (açık renklerle), karanlık ile karanlık.

Depolama

Yıldırım, perçin vb. Kazayla mekanik hasarları önlemek için, tayt ve çorapları diğer tüm şeylerden ayrı olarak daha iyi saklayın. İdeal olarak, kendi ambalajlarında (aniden varsa) veya kumaş çamaşır torbalarında (aynı anda birkaç tane satın alabilir ve depolama için bir parça kullanabilirsiniz) olmalıdır.

Tayt seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Daha önce de belirtildiği gibi, tayt seçimi mevsime ve satın alma nedenine bağlıdır.

  • Akşam görünümünü tamamlamak istiyorsanız , vücut taytları, bir “örümcek ağı” veya tersine modelleme etkisi olan bir model olabilir.
  • Açık şeffaflıkyaz optimum seçiminde: 8-20 den, ancak sonbahar – 40 veya daha yüksektir da dikkat etmelidir.
  • En sevdiğiniz modelin gölgesini,taytların 8 kat halinde katlandığı ambalajla değerlendirmeyin . Herhangi bir marka veya gölgeyle tanışmadıysanız, satın almadan önce örneğe bakın veya bir danışmandan seçim konusunda yardımcı olmasını isteyin.
  • Her birinin kendi problemini çözmesi için birkaç çift taytsatın almaya çalışın . Örneğin, her gün (elbise koduna uygun olarak), akşam gezileri (modelleme etkisi ile), dar kıyafetler (dikişsiz), sonbahar (yoğun), kış (termostatik etki ile) ve benzeri için tayt. İşlevleri bu şekilde dağıtırsanız, tayt size daha uzun süre dayanır.

 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »