HomeIdeasBu haftasonu erkeklerinizi unutmayın

Bu haftasonu erkeklerinizi unutmayın

Bu hafta sonu erkeklerinizi unutmayın.

Kadınlar, Erkeklerini Unutma
Ne zaman dışarı çıksam, etrafımı gözlemlemek için biraz zaman ayırıyorum, genellikle çiftler. İster Çiftçi Pazarında, ister bir kafede, mağazada veya bir restoranda olsam, çiftlere ve çocuklarıyla nasıl etkileşim kurduklarına dikkat ediyorum. Bugün çiftlerden ve onların çocukları ile olan ilişkilerinden ve ayrıca çocukların aileye eklenmesiyle gelişen eğilimlerden bahsetmek istiyorum.

ORTALAMADA, BİR KADINA AİLESİNİN EN ÖNEMLİ ÜYESİ OLDUĞU SORULDUĞUNDA İLK CEVAP ÇOCUĞU OLDU.
Aile hiyerarşisidir. Önce çocuk gelir ve ardından kendisi veya kocasından başka biri gelir. Gözlemlerime göre, kocanın her zaman büyük şemada son sırada olduğu görülüyor.

Bu aile hiyerarşisi ilişkileri yok ediyor. Elbette kimse bir çocuğu bir ilişkiyi mahvettiği için suçlamaz. Nesin sen canavar mı? Bir annenin çocuğunu ilk sıraya koyması tamamen normal bir tepkidir. Bununla birlikte, daha büyük resmi dikkate almazsanız, tam ve mutlak bağımlılık kavramı oldukça zehirli olabilir. Kendi çocuğunuzun bağımsızlık geliştirme yeteneğine inanmak yerine, başlangıçtan itibaren kendi yeteneklerini geliştiren bir ortamı teşvik ediyor gibi görünüyoruz.

HİÇ KİMSE BİR ÇOCUK ANNEYİ VE BABAYI BİRBİRİNİ ÖNCELİKLENDİRİRSE NE OLURDUĞUNU DÜŞÜNMEZ, ONLARI DEĞİL.
Bana göre, uygun bir aile hiyerarşisi, annenin baba için “bir numara” olarak görülmesi ve bunun tersi de geçerlidir. Ne yazık ki, bunu düşünen azınlık grubundayım ve çoğu insan çocuk yetiştirirken bu kavramı dikkate almıyor.

Kadınlar çocukların o kadar önemli olduğunu düşünür, kocalarının olduğunu unuturlar. Onu sadece stres ve gerekli durumlarda hatırlama eğilimindeyiz – ipotek ödemek, çocuklara yardım etmek ve duygusal istikrarsızlık zamanlarında orada olmak gibi şeyler. Bazen çocuklarımıza ve kendimize o kadar takıntılıyız ki, önemli bir başkamız olduğunu bile hatırlamıyoruz. Bu tür davranışlar kendinize, çocuğunuza ve kocanıza baskı yapar. Sadece onlardan bir şeye ihtiyaç duyduğunuzda veya kötü bir ruh halindeyken onların ilgisini çekiyorsanız, eşinize ne olacağını düşünüyorsunuz? Nasıl hissederdin?

EŞİNİZİN İHTİYACI VAR VE DİKKAT İSTİYOR AMA ÇOK MODERN İLİŞKİLER TÜM DİKKATLERİ ÇOCUKLARA DAĞITIR.
Kocanızın dikkat çekme girişimleri fark edilmeyebilir. Erkekler genellikle çok açık sözlüdür ve sorunlarını yapıcı ve gerçek bir şekilde çözerler. Daha iyi bir sağlayıcı olmak için deli gibi çalışabilir, bu mutlaka kötü bir şey değildir. Mevcut sorun, tüm bu çalışmaların fark edilmeden gidebileceğidir. Bu, sonunda denemeyi bırakana kadar yıllarca sürebilir ve kadınlar uyandıklarında ve ilişkilerinin içinde büyük boşluklar olduğunu ve parçalandığını fark ettiklerinde şaşırırlar.

SEVGİLİ KADINLAR, ADAMINIZIN DİKKAT EDİLMESİ VE BAKIMI GEREKİR İLGİNİZE ÇOCUĞUNUZ KADAR ÇOK İHTİYACI VAR. ZAMAN DAHA FAZLA OLABİLİR.
Birçoğunuzun beni “1900’ler” zihniyetiyle düşünmekle suçlayabileceğinizi anlıyorum, ama benim için – bu düşünce okulunun bir geçerliliği var. O zamanlarda çocuklar, ebeveynlerinin birbirlerine saygı ve sevgi gösterdiğini gördüler ve karşılığında onlara sevgi ve saygı gösterdiler. Dahası, ebeveynleri arasındaki sevgiyi gören bir çocuk daha fazla güven ve özgüvenle büyür.

BAYANLAR, EĞER BU SİZİ AİLENİZİ KALDIRIRSA, DEĞİŞTİRMEYİ DENEMENİZİ VE FARKI GÖRMENİZİ İSTİYORUM.
Kocanızın hafta sonu akşam yemeğinde ne isteyebileceğini veya aklınıza ne gelirse gelsin diye düşünmeye başlayın. Çabanızı hemen görmesini beklemeyin, ancak farkına varacağı zaman verin. Uzun bir süre onu ihmal ettiğinizi düşünüyorsanız, gecikmeli bir yanıt beklemek makul olacaktır. Gururumuz, ruhumuz ve kalplerimiz oyuncak değildir. Bir kez zarar gördüklerinde, nötr olana geri dönmek ve mutluluk alemine yürümek daha da zordur. Çevremizdeki herkesten duygularımıza karşı düşünceli olmalarını isteriz, ancak çoğu zaman bize en yakın olanları unuturuz. Belirli çiçekleri açmaları için belirli bir şekilde sulamanız gerektiği gibi, en yakın ilişkilerinizin de çiçek açması için şefkatle yönetilmesi gerekir.

Bir ilişkide, benim deneyimlerime göre, bir erkek karısına bakabilmekten zevk alır. Ona ihtiyacı olmasa bile, ona neşe ve başarı duygusu veren, sağlama eylemidir. Onu mutlu ediyor. Aynı açıdan, sizden erkeğinize saygı duymanızı ve ailenizdeki hiyerarşiyi kontrol etmenizi rica ediyorum. Bir adam fark edilmeli, sağlıyor ve yardım ediyormuş gibi hissetmelidir. Çocuğunuza kocanıza öncelik vererek mutlu bir hayat yaşıyorsanız, buna tamamen saygı duyuyorum. Değilse, erkeğinize öncelik vermeyi seçin. Bu sonuçta siz ve aileniz için en iyisi olacaktır.

İşte böyle işliyor.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »