HomeIdeasBu basit yöntem ile sıcak arabanızı saniyeler içinde soğutabilirsiniz

Bu basit yöntem ile sıcak arabanızı saniyeler içinde soğutabilirsiniz

Bu basit yöntem ile sıcak arabanızı saniyeler içinde soğutabilirsiniz!

Bu ipucu ile sıcak bir arabada dolaşmak zorunda kalmayacaksınız

En sonunda, havalar tekrar güzelleşmeye başlıyor! Aslında yaz gelmiş gibi hissetmeye başladık bile, bu yüzden hepimiz güneşin (veya gölgenin) tadını çıkarmak için dışarı çıkıyoruz. Belki de kısa bir plaj kaçamağı bile gündemimizde. Ama dışarısı sıcaksa ve arabanız güneşte kalmışsa, kendinizi fırına giriyormuş gibi hissedersiniz. Neyse ki, sıcak arabanızı çok hızlı bir şekilde soğutmanıza yardımcı olacak bir ipucu var!

Bu kadar kolay olabileceğini kim bilebilirdi…

Bu basit yöntem ile sıcak arabanızı saniyeler içinde soğutabilirsiniz
Bu basit yöntem ile sıcak arabanızı saniyeler içinde soğutabilirsiniz

Sıcaklık

Güneşin altında kalan bir otomobilin 50 santigrat dereceye kadar ısınabileceğini biliyor muydunuz? Dışarıda hava 24 derece ise, arabanızdaki sıcaklık on dakika içinde 34 dereceye kadar yükselebilir. Sadece otuz dakika içinde sıcaklık 43 dereceye çıkabilir. Araba güneşte park etmişse, 50 derecelik bir sıcaklığa ulaşabilir. Anlaşılan o ki rahat bir yolculuk olmayacak. Birçok insan arabaya bindikleri anda ellerini klimaya uzatır, ancak bu da çok fazla yakıta mal olur. Ve bazı arabalarda klima da yok! Yine de paniğe hiç gerek yok, çünkü bu ipucu alev alan arabanızı anında serinletecek.

İpucu

Bu yöntem, birçok sıcak ülkede kullanılıyor çünkü çok hızlı ve etkili. Elbette, arabanızı soğutmak için bir süre klimayı açmak tamamen mümkündür, ancak bu, zamanın yanı sıra çok fazla yakıta da mal olacaktır. Dahası, her arabada klima bulunmaz, bu nedenle yöntem herkes için işe yaramaz. Aşağıdaki ipucu çok daha verimlidir ve tüm araçlarda işe yarar. Arabanızı saniyeler içinde nasıl soğutacağınızı öğrenmek için bir sonraki sayfaya gidin.

İşte yapacağınız şey: aracın sürücü tarafındaki camını tamamen açın. Ardından arabanın diğer tarafına geçin ve yolcu tarafındaki arabanın kapısını açıp kapatın. Bu işlem için biraz güç harcamanız gerekecek, çünkü bu yöntemle temelde sıcak havayı arabadan “itersiniz”. Dışarıdan bakınca biraz garip gelebilir, ama çok etkilidir! Arabanız anında serinleyecek.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »