HomeIdeasBalerin park içinde yürürken

Balerin park içinde yürürken

Kelimenin kendisi onu tanımlıyor, kafamızı bir dizi çağrışımla dolduruyor.

 

Pastel ve pembede dönen renkler, klasik enstrümanların kaynaşma sesleri, parmak uçlarını örten yumuşak pembe terlikler, tutuşlar.

Ama baleye aşina olanlar – bilirler.

Yorucu buzağı işi. Titiz pozisyonlar. Mükemmele yaklaşmanın günlük hedefi.

Bunun bir hobiden daha fazlası olduğunu biliyorlar. Bu bir yaşam tarzı.

Geçtiğimiz yıl Greenville News ile hayatlarını paylaşan dört kişi için Upstate’de kesinlikle doğru: bir dans stüdyosu yöneticisi, genç bir bale öğrencisi, profesyonel bir dansçı ve eğitmen ve kolejli bir balerin.

Salgına rağmen, dans etmeye, durumlarını korumalı ve öğretmeye devam etmelilerdi. Eğitimlerine aylarca ara vermek bir seçenek değildi. Yani, çoğumuz gibi, video konferans yeni normalin aracı haline geldi.

Bir göz atın: Pandemi sırasında çevrimiçi bale dersi nasıl görünür?

İşte karmaşık bale sanatının hayatlarını nasıl etkilediğine dair hikayeleri ve bu yılki bale hayatlarına bir bakış.

Bir bale stüdyosu yönetici direktörünün cesareti

Kim: Sarah Shoemaker, International Ballet Academy’de yönetici direktör

Balenin tanımı:  Bir dansçı zamanını ve çabasını mükemmelliğe dökerken, aynı zamanda ilham verir ve başkalarına geri verirken, baleyi bencil ve özverili bir ikilem olarak görür.

Hikayesi: Sarah Shoemaker bir bale evinde yaşıyor.

90’ların sonlarında Charleston’da bir bale şirketinde dans ederken kocası Thomas ile tanıştı. O, “Hearth of Embers” adlı bir balenin partneri olarak şehre gelen konuk bir sanatçıydı.

 

“Görünüşe göre bale başlığını tam anlamıyla aldık ve o zaman aşkımızın ateşini başlattık,” dedi kahkahayla, yolculuklarını yansıtıyordu.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »