HomeIdeasArjantin'de bir polis memuru olan Celeste Ayala bebeği emzirmesinin ardından

Arjantin’de bir polis memuru olan Celeste Ayala bebeği emzirmesinin ardından

Yetersiz beslenen bebek emziren polis memuru fotoğrafı  viral oluyor

Arjantin’de bir polis memuru olan Celeste Ayala, yetersiz beslenen bir bebeği emzirmesinin ardından meslektaşları ve sosyal medyada övgü topladı.

Marcos Heredia / Facebook

Arjantin’de bir polis memuru, beslenmesi gereken ağlayan bir bebeği duyduktan sonra bir “sevgi hareketi” yaptı. Memur Celeste Ayala, bir fotoğrafa çekilen ve sosyal medyada viral olan yetersiz beslenen bebeği emzirdi.

Arjantin haber merkezi Clarin’e göre, 6 aylık bebek sosyal hizmet uzmanları tarafından beş kardeşiyle birlikte hastaneye getirildiğinde, Ayala Salı günü Buenos Aires’teki Sor María Ludovica’da vardiyasında çalışıyordu . Çocukların hepsi yetersiz beslenmişti ve küçük kızın çığlıkları yeni doğmuş bir anne olan Ayala’yı bir şeyler yapmaya sevk etti.

Hastane personelinin izniyle harekete geçti, bebeği rahatlattı ve ağlamayı bırakana kadar onu emzirdi. Meslektaşlarından biri özel etkileşimi bir fotoğrafta yakaladı .

Facebook’ta görüntüyü paylaşan Marcos Heredia, “Bugün tanımadığınız ama anne gibi davranmakta tereddüt etmediğiniz o bebekle yaptığınız bu büyük sevgi jestini kamuoyuna duyurmak istiyorum” dedi. “Böyle şeyler her gün görülmez.”

Bu resim viral oldu – en az 111.000 hisse topladı – dünyanın dört bir yanından binlerce yorumcu, kahramanca eylemlerinden ötürü Ayala’yı överdi.

Ayala gönüllülerinin bulunduğu Berisso şehrindeki itfaiye teşkilatı da gururla övünüyordu.

Departman Facebook’ta “Bu Harbiyelininki gibi eylemler bizi gururlandırıyor ve çabalarımızı, çalışmamızı ve topluluğumuzla dayanışmamızı ikiye katlamaya zorluyor” diye yazdı .

Buenos Aires Eyaleti Güvenlik Bakanı Cristian Ritondo, fotoğrafın viral hale gelmesinden günler sonra Ayala’yı subaydan çavuşa terfi ettirdi.

Ritondo ayrıca Twitter’da Ayala’ya minnettarlığını ifade ederek şunları yazdı: “Bebeğin ağlamasını yatıştırmayı başaran bu spontane aşk jesti için size şahsen teşekkür etmek istedik.”

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »