HomeLuxuryUluslararası Food Fest Antalya Başlıyor!

Uluslararası Food Fest Antalya Başlıyor!

Antalya’da gerçekleşecek olan ’Uluslararası Food Fest Antalya’23-25 Eylül tarihleri arasında yapılacak’

Tarihi, eşsiz konumu, biyo çeşitliliği, benzersiz kıyıları, doğal güzellikleri ve yemek kültürü ile dünya turizminin göz bebeği Antalya, Food Fest Antalya I. Uluslararası Antalya Gastronomi Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Yerel gıdaya sahip çıkmak amacıyla, “Sürdürülebilirlik, Biyo çeşitlilik ve Yerel Ürünlerin Desteklenmesi” temasıyla 23-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Food Fest Antalya I. Uluslararası Antalya Gastronomi Festivali, gastronomi dünyasının duayenlerini bir araya getirecek. “Antalya’dan Dünyaya” mottosuyla gerçekleşecek uluslararası festival, Antalya Karaalioğlu Parkı’nda dünyanın dört bir yanından gelen konukları ağırlayacak. Kentin saklı kalmış lezzetlerini dünya arenasına taşıyacak, Açılışını 23 Eylül’de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yapacak. Festival programını detaylı bu linkten ulaşabilir görebilirsiniz.

https://www.facebook.com/foodfestant/

Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından konukların ağırlanacağı festivalde, sergiler, coğrafi işaretli ürün tanıtımları, Michelin yıldızlı şefler ile workshoplar, panel, konferans, söyleşiler ve yarışmalar düzenlenecek.Festivale Ramada Plaza By Wyhdham Hotel Mutfak Chef Alaaddin Akıncı ve Yardımcısı Sezgin Şahin’de Work Shop çalışmaları  ile katılacak.

Gastronomi sektöründe ihtiyaç duyulan tarım ve gıda ürünlerinin büyük bölümü tüm Türkiye’ye Antalya’dan ulaştırılıyor.

Antalya, yerel mahsulleri, lezzetleri, gastronomisi ve coğrafi işaretli ürünleriyle büyük bir değer yaratıyor. Antalya’nın saklı kalmış lezzetlerinin, yerel ürünlerinin otel ve restoran gibi işletmelerin menülerinde yer almasına da katkı sağlayacak. Coğrafi işaret alan yöresel ürünler, festivale katılan yerel ve global şefler aracılığıyla uluslararası arenada bilinirliğini arttıracak. Antalya’nın meşhur piyazı ya da kabak tatlısı gibi lezzetlerinin Fransa’da, İspanya’da bir şefin menüsünde yer alması, ürettiğimiz sebze ve meyvelerin dünya marketlerinin raflarında olması hedefleniyor.

Ramada Plaza Genel Müdür’ü Erçin YALÇIN ise son yıllarda dünyada gastronominin ön plana çıktığını ve gastronomi için seyahat eden misafirlerin arttığını söyledi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »