HomeLuxuryTürkiye’de Lezzet ve Stili Buluşturan Gastronomi Oteli Genel Müdürü Erçin YALÇIN

Türkiye’de Lezzet ve Stili Buluşturan Gastronomi Oteli Genel Müdürü Erçin YALÇIN

Türkiye’de Lezzet ve Stili Buluşturan Gastronomi Oteli
Ramada Plaza By Wyndham Antalya!
Gastronomi turizmi ya da kısaca “gastro-turizm” son yıllardaki turizm trendlerinin başında geliyor. Yemek turizmi olarak da anılan bu turizm türü, deneyim odaklı seyahat kavramını oluşturan alt başlıklardan biri olarak görülüyor.
Ülkemiz kültürel ve tarihi değerleri, doğal anıtları, milli parkları ile olduğu kadar yerel lezzetleri ve gastronomik tatları ile de ünlü. Bu nedenle bu yerel lezzetler ve gastronomik tatlar doğrultusunda yapılan seyahatler de oldukça ilham verici. Ayrıca gastro-turizm; gezginlere benzersiz anlar, unutulmaz tatlar ve otantik hikayeler sunduğu için de çekici.

Ramada Plaza By Wyndham Antalya Hotel Genel Müdürü Erçin YALÇIN,Mutfak Şefi Alaaddin Akıncı ve Yiyecek İçecek Müdürü Uğur Kurubaş 2023 Sezonun’da Türkiye’nin 7 Bölgesi 81 İlinden gurme lezzetleri misafirlerinin beğenilerine sunacaklar. Normal Motto büfeleri dışında her gün bir bölgenin yöresel meşhur yemeklerini yerli yabancı tüm konaklayan misafirler Otel’de yeme imkanı bulacaklar.
Bölgesel haritaya ve şehirlere göre ön planda olan her ilin meşhur tatlarını YALÇIN ve Ekibi tatilseverler için Ramada Plaza By Wyndham Antalya Otel’de buluşturuyor.Yemek konusunda oldukça iddalı olduklarını söyleyen Yalçın 17-20 Ocak 2023 tarihleri arasında Antalya 29.Uluslararası Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarındaki yarışmaya mutfak ekibinden;İNNOVATİF YERLİ TÜRK KAHVESİ TATLISI YARIŞMASI dalında,
Chef Fatmagül Polat,ÖZGÜN YEMEK YARIŞMASI ve YILIN ALTIN ŞEFİ YARIŞMASI dalında ise Chef Umut Şahin ile yarışmaya katılacaklarını söyledi.

Gastronomi turizmi veya gastro-turizm, geçmişi ve kökleri hayli eskiye dayanan bir seyahat türü. İngilizce kaynaklarda “culinary tourism” olarak da geçen bu seyahat kavramı, son dönemlerde yiyecek içecek tarihinin popüler hale gelmesi ile birlikte yükselişe geçti. Günümüzde deneyim odaklı seyahatin içerisinde kabul edilen gastro-turizm; unutulmaz tatların ve benzersiz yeme-içme deneyimlerini kapsar. Hatta gastro-turizm ile ilintili olarak gidilen bölgelerdeki özel yemek turlarına veya aşçılık derslerine ya da atölyelerine de katılmak mümkün olur.
Ayrıca gezginlere farklı hikayeler ve farklı deneyimler vadeden gastro-turizm, gidilen bölgelerdeki yöresel tatlar üzerinden geçmişe dair bir mirasa ve kültürel kimliğe de ışık tutar. Bu sebeple gastronomi turizminin aynı zamanda tarihi ve kültürel bir tarafı da mevcuttur. Ülkemiz bilindiği üzere 7 bölgeye ayrılmış. Ve toplamda 81 il bulunur. Ülkemizin her bölgesinde farklı mutfak lezzetleri bulunur. Bunun yanında bölgeden illere mutfak yemekleri değişir. Bunun sebebi elbette iklim ve kültürdür.Daha farklı sebepler olsa da bu iki ana sebep oluşturur. Ülkemizin 81 ilinin mutfağında kendine özgü yöresel yemekler bulunmaktadır.

 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »