HomeTourismOtellerde Ruslar ve Ukraynalılar sorun yaşıyorlar mı?

Otellerde Ruslar ve Ukraynalılar sorun yaşıyorlar mı?

Türkiye’deki otellerde Rus ve Ukraynalı turistler arasında otelcilerin korktuğu etnik çatışmalar yaşanmadı. Ana sorun yaygın yüksek fiyatlar. Bu değerlendirme, Rus turizm pazarının uzmanları tarafından dile getirildi. Ancak otelciler ve tur operatörlerinin Rus ve kalan Ukraynalı turistleri farklı otellerde yetiştirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını da ekliyor.

Tur operatörü SpaceTravel’in başkanı Artur Muradyan’ın Business FM’e söylediği gibi, tur operatörleri etnik çatışmalar hakkında şikayet almıyor. Rus ve Ukraynalı turistlerin bir arada kaldığı otellerde tek sorun fiyatlar. Bu yıl %50-150 oranında arttılar – ve bütçeyi çatışmayı sevenleri “deloda” bırakmış olabilirler.

Turistler ayrıca, ya Ukraynalı turistlerle her şeyin barışçıl olduğunu ya da bizimkilerin tatilde onlarla buluşmadığını söylüyor. Moskova’dan Anton adlı bir turiste göre, tatilde çocukları aracılığıyla Kiev’den bir aileyle tanıştılar ve hiçbir sorun çıkmadı. Başka bir turist , kaldığı otelde Ukraynalı turist olmadığını da sözlerine ekledi. Sadece Ruslar ve Kazaklar var. Ukraynalıları hiç bir otelde görmedim dedi.

Bunun otelcilerin bilinçli bir politikası olduğuna dikkat çekiyor. Seyahat şirketleri ve oteller, Rus ve Ukraynalı turistleri aynı otelde ağırlamamaya çalışıyorlar.

kaynak tourismtimestr

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »