HomeCelebrities VillasOktar'ın malları satışa sunuldu

Oktar’ın malları satışa sunuldu

Adnan Oktar organize suç örgütüne bağlı şirketlerdeki eşyalar satışa sunuldu.

TMSF’den yapılan açıklamada, örgüte ait malların satışı toplu bir şekilde gerçekleştirilecek.

SATILIĞA ÇIKARILAN EŞYALARIN LİSTESİ
Listesi paylaşılan mallar arasında takım elbise, ceket, gömlek, antika telefon, vazo/sürahi, kravat, pantolon, ayakkabı, piknik çantası gibi eşyalar yer alıyor.

ADNAN OKTAR DAVASINDAN ÇIKAN KARARLAR
İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki salonda geçen ocak ayında yapılan duruşmada örgüt elebaşı Adnan Oktar ve üyelerine ağır cezalar verildi.

Oktar’a, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek”, “siyasal veya askeri casusluk”, “FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme”, 7 kez “çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, 27 kez “nitelikli cinsel istismar”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “eziyet”, ” eğitim hakkının engellenmesi”, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi” ve “tehdit” suçlarından toplamda 1075 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

VERİLEN CEZALAR
Sanıklardan Tarkan Yavaş, “örgüt yöneticisi olmak”, “çocuğun cinsel istismarı”, “nitelikli cinsel istismar”, “gerçeğe aykırı mal bildiriminde bulunmak” ve “resmi belge düzenlenmesinde yalan beyanda bulunmak” suçlarından toplamda 211 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sanıklardan Oktar Babuna’nın ise “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak”, “çocuğun cinsel istismarı” ve “nitelikli cinsel istismar” suçlarından 186 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.

Sanık Halil Hilmi Müftüoğlu’na “örgüt kurmak ve yönetmek”, “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” ve “cinsel istismar” suçlarından 177 yıl hapse çarptırılmasına karar veren mahkeme, aynı suçlardan Bora Yıldız’ın 303 yıl 9 ay, sanık İbrahim Tuncer’in de “örgüt kurmak ve yönetmek” ve “nitelikli cinsel saldırı” suçlarından 57 yıl 9 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Mahkeme, sanık Fatma Ceyda Ertüzün, Ayşegül Hüma Babuna, Yeliz Sucu, Sinem Hacer Tezyapar, Merve Büyükbayrak, Aylin Atmaca, Alev Babuna ve Ulviye Didem Ürer’e “örgüt yöneticiliği” suçundan ayrı ayrı 9 yıl hapis cezası verilmesini karara bağladı.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »