HomeLuxuryAccor Otelleri,Yiğit Sezgin, CCO

Accor Otelleri,Yiğit Sezgin, CCO

Accor Otelleri,Yiğit Sezgin, CCO

Görev yelpazesi arasında, Raffles, Fairmont, Swissotel, Banyan Tree, Rixos, Sofitel, Movenpick, Orient Express, 25 Hours, Mama Shelter, SLS, Novotel, Pullman, Mercure, Ibis gibi grubun otuzun üzerindeki bütün otel markalarının gelişim ve entegrasyonu, Satış ve Pazarlama Organizasyonu, Dijital Dönüşüm, Halkla İlişkiler ve İletişim, Müşteri Sadakat Programları ile Stratejik İş Ortaklıkları, Veri Analiz Programları, Gelir Yönetimi ve buna bağlı tüm fonlar bulunuyor. Sezgin, bu sorumluluklarını şirketin Dubai merkezinden yürütecek.

Sezgin, AccorHotels grubuna Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından biri olan ve Türkiye ve yurtdışında gayri menkul ile turizm alanında faaliyet gösteren Bilgili Holding’den geçti. Bilgili Holding’in CEO’su iken, Sezgin’in, aralarında W İstanbul, Soho House, Peninsula Hotel, Aman Resorts, Ritz Carlton & Mandarin Oriental Residences ve Radisson Blu Konferans & Havalimanı Oteli’nin de bulunduğu geniş bir portföyü vardı.

20 yıl boyunca sekiz farklı ülkede çalışan Sezgin; Ritz-Carlton, Wilton International ve Hilton Otelleri gibi çok uluslu gruplarda üst düzey yöneticilik görevleri de üstlendi. Radisson Otel Grubu’nda (eski Carlson Rezidor) on yıl çalışarak hem satış geliştirme hem de stratejik performansı artıran Sezgin, bu yılların büyük bölümünü Dubai’de geçirdi ve grubun Satış ve Pazarlama Global Başkanı olarak yüzü aşkın otel ve global satış ofisinin yönetiminden sorumlu oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Pazarlama Bölümü’nden mezun olan Sezgin, Harvard Business School’da Liderlik Gelişimi alanında Master derecesini tamamladı.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »