HomeCelebrities Villas28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali "Madama Butterfly" Operası ile Devam...

28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali “Madama Butterfly” Operası ile Devam Ediyor

28. ULUSLARARASI ASPENDOS OPERA VE BALE FESTİVALİ

“MADAMA BUTTERFLY” OPERASI İLE DEVAM EDİYOR

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 4-23 Eylül 2021 tarihlerinde düzenlenen 28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, Aspendos Antik Tiyatrosu’nda devam ediyor.

Yurt içi ve yurt dışında sanatseverlerin büyük bir beğeni ile takip ettikleri festivalde bu kez Japon kızı Cio Cio San ile Amerikan Subayı Pinkerton’un aşklarının anlatıldığı “Madama Butterfly” operası sahnede olacak.

10 Eylül Cuma akşamı saat 21.00’de Orkestra Şefi Tulio Gagliardo VARAS yönetimindeki Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve koro şefi Mahir SEYREK yönetimindeki Antalya Devlet Opera ve Balesi Korosu eşliğinde solist sanatçılar, Madama Butterfly’ın hüzünlü öyküsünü sahneye taşıyacaklar.

Ünlü besteci Giacomo Puccini’nin belki de en çarpıcı kadın karakteri olan Madama Butterfly’ın duygularını en yoğun biçimde ortaya koyduğu sevilen aryalarının seslendirileceği operayı Rejisör Yiğit GÜNSOY sahneye koydu.

Japon ve Amerikan kültürlerinin buluştuğu bu öyküde aşkı, reddedilişi, umutsuzluğu, acıyı, gururu ve yok oluşu yaşayan “Madama Butterfly” Güney Koreli konuk sanatçı, soprano Lilla LEE tarafından, yaşama devam etmeyi seçen “Pinkerton” ise tenor Erdem ERDOĞAN tarafından seslendirilecek.

Eserde “Sharpless” Serhat KONUKMAN, “Suzuki” Medine TUGANOVA, “Goro” Fatih ŞANAL, “Bonzo” Toygarhan ATUNER, “Yamadori” Mehmet Ali TUTAR, “Kate” Tuğçe OĞUZÜLGEN, “Komiser” Erdi Can AYBAŞ, “Nikah Memuru” Enis OK tarafından canlandırılacak.

Koreografisi Kürşat KILIÇ’a, dekor tasarımı Gürcan KUBİLAY’a, kostüm tasarımı Gülden SAYIL’a, ışık tasarımı Mustafa ESKİ’ye ait.

Festivalin devamında 15 Eylül Çarşamba akşamı saat 21.00’de opera aryalarından napolitenlere, senfonik halk türkülerimizden sevilen şarkılara uzanan geniş bir repertuvar ile “3 Soprano – 3 Tenor” konseri yer alacak. Orkestra şefi İbrahim YAZICI yönetiminde Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde, sopranolar Çiğdem ÖNOL, Esin TALINLI, Funda SALTAŞ ATEŞOĞLU ile tenorlar Ayhan UŞTUK, Aykut ÇINAR, Şenol TALINLI sahnede olacaklar.

28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivalinin biletleri www.biletinial.com adresinden ve bilet satış noktalarından temin edilebilir.

 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »