HomeTourismUkraynalı turistlerin tercihi yine Türkiye

Ukraynalı turistlerin tercihi yine Türkiye

Ukraynalı turistler, Yunanistan, Karadağ, Kıbrıs gibi seçeneklerin fiyatlarının yüksek olması nedeniyle Türkiye’yi tercih ediyor.

Ukraynalı turistler

Türkiye’nin kıyı bölgelerindeki orman yangınları nedeniyle Bodrum ve Marmaris’e tur alan Ukraynalı turistlerin yüzde 20’si rezervasyonlarını iptal ederken, geri kalanların yangınlar nedeniyle program değişikliği yapmadığı bildirildi.

Ukraynalı turistler

Turizm endüstrisi temsilcileri, henüz tamamen söndürülmemiş olmasına rağmen yangınların Ukraynalı turistler arasında popüler bölgelerde tehdit oluşturmadığını belirtiyor.

Ukraynalı turistler

Ukrayna Seyahat Acenteleri Birliği İcra Direktörü Pavel Grigoraş, Yunanistan, Karadağ, Arnavutluk ve Kıbrıs gibi alternatif destinasyonlar için fiyatların önemli ölçüde yüksek olması nedeniyle ertelenen talebin çoğunun hâlâ Türkiye’ye yönelik olduğunu söyledi.

Ukraynalı turistler

Bir başka firmanın müdürü Oleg Kulik de “Bu pazar çok esnek ve dinamiktir ve belirli bir fiyat kavramı yoktur. Göreceli olarak konuşursak, eğer turistler büyük miktarlarda herhangi bir otele gitmek istiyorsa ve bu da yangından etkilenen bir bölgedeyse otelciler, fiyatları düşürerek bunu düzenleyeceklerdir” diye konuştu.

Ukraynalı turistler

Şirketinden Türkiye’de tatilde olan yaklaşık 10 bin turist olduğunu belirten Kulik, yangınların zirvede olduğu anda bile kendi turistlerinin sadece yüzde 0,1’inin turlarını iptal ederken, yüzde 99,9’unun turlarına devam ettiğini belirtti.

Ukraynalı turistler

Yangınlardan en çok etkilenen bölgelerde bazı turistlerin otellerinden başka otellere nakledildiğini belirten Kulik, artık durumun hem turistler hem de acenteler için istikrar kazandığını kaydetti.(ukrhaber.com)

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »