HomeTourismUkrayna’dan, Türkiye’ye yeşil ışık

Ukrayna’dan, Türkiye’ye yeşil ışık

Ukrayna Dışişleri sevindirici haberi verdi. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarına yaz sezonu için Türkiye’yi önerdi. Temmuz başından itibaren seyahat engellerinin iki ülke arasında kalkması beklenirken, uçak seferlerinde yeni tarihler belirlenecek.Ukrayna ve Türkiye arasında yeni ilişkiler kurulacak.Yapılan açıklamaya ilişkin, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba yakın zamanda telefon konuşması yaptılar. Yapılan telefon konuşmasında iki ülke arasındaki ilişkiler için sıcak ilişkilerin kurulacağı söylerken; Çavuşoğlu’nun ülke sınırlarını yabancı turistlere açmak üzere hazır olduklarını Ukrayna Bakanı’na ilettiği söyleniyor. Bu durumun karşı tarafta olumlu sonuçlandığı belirtilirken, Temmuz başında Ukrayna vatandaşlarını ülke üzerinde görebileceğimizin sinyalleri verildi.

Ukrayna’dan Türkiye’ye güzel övgüler geliyor.

Ukrayna Turizm Geliştirme Merkezi Müdürü Volodimir Tsaryuk, Ukrayna’dan Türkiye üzerine uçak seferlerinin Temmuz ayı ortasında başlamasını beklediklerini duyurdu. Özellikle sağlık hizmetlerinde bu yıl öne çıkan Türkiye’nin tüm dünya tarafından güven oyu kazandığı bilinirken, yeşil ışığın yakıldığı Ukrayna üzerinden bu durum yeniden kanıtlandı.

Ülkemize gelmesi beklenen Ukraynalı turistlerin yüzde 75’i Antalya, Alanya, Kemer ve Dalaman’a tatile gelmektedir. Bu durumu özellikle verilerle paylaşan Ukrayna Turizm Geliştirme Merkezi Müdürü Tsaryuk, yeni tip koronavirüs (covid-19) karşısında başarılı mücadele sürecinden geçen ülkemize turistlerin güven duyduğunu belirtiyor. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen yeni yaşam standartları, aynı zamanda ‘Sağlık Sertifikasyon’ süreciyle birlikte otel ve diğer işletmeler üzerinde güven oyunu arttıracak. Bu durumun dünya genelinde bir ilk olduğunu belirten Müdür, oteller üzerindeki yoğun baskının güvenilir olduğunu düşünüyor. Özellikle Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş yeni koşullara uyum sağlanmadığı takdirde otel ruhsatının kaybedileceği bilinmekte. Bu nedenle turistlerin ülkeye güven duyduğu ve herhangi bir kaygı beslemediği öne çıkmaktadır.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »