HomeTourismUçak Bileti Satın Alırken Tasarruf Etmenin 15 Yolu

Uçak Bileti Satın Alırken Tasarruf Etmenin 15 Yolu

Uçak biletleri her zaman bir kazıktır. Sadece koltuk rezerve etmek pahalı olmakla kalmıyor, aynı zamanda havayolları el bagajından suya ve sıra koltuklardan çıkışa kadar her şey için ekstra ücretler almaya çalışacak. İster ekonomik bir havayoluyla uçuyor olun, ister temel bir ücret seçiyor olun, genellikle amaçladığınızdan daha fazlasını harcamanız gerekir. Neyse ki, biletlerden tasarruf etmenize ve uçmak için en ucuz zamanlarda uçuşları bulmanıza yardımcı olacak bir sürü hile var . Bu hafta, bu ay veya bu yıl seyahate çıkmadan önce, sistemi yendiğinizden ve alabileceğiniz en ucuz biletleri aldığınızdan emin olun.

Cuma, Cumartesi ve Pazar uçak bileti rezervasyonu için en pahalı günlerdir . Göz atmak için daha fazla zamanınız olsa da, diğer insanlar da öyle – ve bilet fiyatları fırladı. O kadar uzun süre dayanabilirseniz Pazartesi, Salı ve hatta Çarşamba gününe kadar bekleyin.

CheapAir’in araştırmasına göre iç hat bileti almak için en ucuz zaman uçuş gününden 47 gün öncesi. Gezilerin aniden ortaya çıkabileceğini veya bir ay öncesine kadar plan yapamayabileceğinizi anlıyoruz – ancak yapabilirseniz, o bir buçuk ay için çekim yapın.

Birçok havayolu fiyatlandırma sitesi , birden çok aramaya dinamik olarak yanıt verir, yani fiyatınız ikinci kez baktığınızda gerçekten yükselebilir. Google Chrome’da gizli işlevi kullanmak, uçuşları her aradığınızda sitelerin uçuş fiyatını yükseltmesini engeller.

Ucuz bir uçuş bulmanın en iyi yolu fiyatları karşılaştırmaktır. İster Google Uçuş Arama, Kayak, Expedia, Priceline veya diğerlerini kullanıyor olun , seyahat etmek istediğiniz günler için olası tüm hava yollarını ve bilet fiyatlarını görebildiğinizden emin olun .

Teknoloji için çok şükür! İstediğiniz uçuşlar için uyarılar ayarlamanıza izin veren

tonlarca iPhone, Android ve bilgisayar uygulaması vardır. Bu uygulamalar, fiyatların bütçenize ne zaman düştüğünü ve ne zaman düştüğünü ve istediğiniz zamanlarda yeni uçuşların ne zaman eklendiğini size söyleyecektir.

Southwest, Frontier ve Spirit gibi havayolları, özel fiyatlar, 100 $ ‘ın altındaki uçak ücretleri ve daha fazlasıyla her zaman e-posta patlamaları gönderir! Bu e-postaların spam klasörünüze gitmediğinden emin olun – çok şey kaçırabilirsiniz .

Çok büyük bir hack, aslında varış noktanız olan bir duraklamalı bir uçuş seçmektir . Skiplagged gibi, gerçekten istediğiniz varış yerini bağlamanıza izin veren ve size kalkış noktanızdan, aslında gitmeye çalıştığınız yerde bir durakla San Juan demek için bir uçuş gösteren özel web siteleri vardır. LA’den New York’a uçmak istediğinizi varsayalım. Skiplagged , herhangi bir New York havalimanında durarak LA’den San Juan’a uçuşları gösterecektir . Tüm fikir, NY’da uçaktan iniyorsunuz ve sadece son varış noktasına devam etmiyorsunuz. Uçuşlar genellikle bu şekilde daha ucuz, çünkü herkes New York’a gitmeye çalışırken, herkes San Juan’a gitmeye çalışmıyor.

Bu günlerde kimse uçmak istemez, bu nedenle salı, çarşamba ve cumartesi günleri kalkan uçak biletleri genellikle en ucuzudur. İşi kaçıramazsanız, her zaman kırmızı göz uçuşları vardır.

Sonrasında çok fazla kahveye ihtiyacınız olsa da, sabahın erken saatlerinde veya gece geç saatlerde bir uçuş satın aldıktan sonra latte için harcayabileceğiniz tonlarca paranız olacak . Genellikle daha ucuzlar çünkü çoğu insan şu anda uçmak istemiyor.

Parayla satın alınan tüm uçak biletlerinin (mil puanlarının aksine) satın alma tarihinden itibaren 24 saat içinde iade edilebileceğini bilmiyor olabilirsiniz . Birkaç saat ila yarım gün sonra daha ucuz bir bilet görürseniz, onu kapıp orijinalinizi iptal etmekten çekinmeyin ve tam bir geri ödeme yapın.

Uçağın son sırasında banyonun hemen önünde bir orta koltuk alma riskiyle karşı karşıyasınız, ancak “tercih edilen” koltuk için 50 dolardan fazla veya çıkış sırası için 100 dolardan fazla çatal kullanmak yerine, işaretlenmemiş bir koltuk alacaksınız. . Ancak, American ve United gibi bazı havayolları size hangi boş koltukları seçebileceklerini gösterecek ve eğer Güneybatıya uçarsanız uçağa bindikten sonra kendi koltuğunuzu seçebileceksiniz – sadece check-in yapın. en iyi biniş grubuna girmek için mümkün olduğunca erken.

American, United, Delta’da “temel ücret” rezervasyonu yaparsanız veya Spirit uçurursanız, uçuşunuza ücretsiz olarak kişisel bir eşya ( büyük bir çanta veya evrak çantası boyutunda ) getirebilirsiniz. Sıkı bir uyum olabilir, ancak yapabilirseniz, bir paket kurtarırsınız!

Tüm eşyalarınızı gerçekten kişisel bir öğeye sığdıramıyorsanız ve temel bir ücret veya uygun fiyatlı bir havayolu şirketi seçtiyseniz, çantalarınızı (hem kabin bagajı hem de kontrol edilmiş) çevrimiçi olarak ödeyin. Çevrimiçi olarak yalnızca 25 ABD doları olabilir, ancak havalimanına gittiğinizde 50 ila 100 ABD doları arasında olacaktır. Bu pahalı hatayı yapmayın!

Uçuşunuzda evinizden atıştırmalıklar ve hatta öğle yemeği getirirseniz, kendinizi tam bir dahi gibi hissedeceksiniz. Uçak yemekleri pahalıdır ve çoğu zaman korkunçtur . Evde maliyetinin bir kısmı için yapabileceğiniz (ve daha lezzetli!) nemli bir sandviç için bir kol ve bir bacağınızı harcamayın.

Birçok uçuş, satın alma için Wi-Fi ve filmler sunsa da, bu iyi bir değer değil. Bir iPhone veya Android’iniz varsa, okumak, dinlemek ve uçuş öncesi izlemek için bir sürü farklı şey indirebilirsiniz. Bir podcast dinleyin! Spotify’da bir çalma listesi dinleyin! Telefonunuza Netflix uygulamasını indirdiyseniz, önceden indirilmiş TV ve filmleri ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Dünyanın en uzun aktarmasız uçuşlarından birinde olduğunuzda tüm bu uygulamalar kullanışlı oluyor .

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »