HomeTourismÜç ülkeden Türk turizmini zora sokacak kötü haber

Üç ülkeden Türk turizmini zora sokacak kötü haber

Turizm için öneme sahip üç ülkeden hayal kırıklığı yaşatan haberler geldi. Rusya uçuşları geçici süreliğine kapatırken, Almanya Türkiye’yi yüksek riskli listeye aldı. İngiltere ise seyahatlerin açılma tarihini belirsiz bir zamana ertelediğini duyurdu.
Türkiye’nin turizmde üç kaynak pazarı olan Rusya, Almanya ve İngiltere’den peş peşe kötü haberler geldi. Rusya resmen henüz açıklamasa da, Türkiye’ye uçuşları Haziran ayına kadar kapattı. Almanya Türkiye’yi riskli ülkeler listesine aldı. İngiltere 17 Mayıs’ta açılması beklenen uçuşları belirsiz tarihe erteledi.

ALMANYA TÜRKİYE’Yİ YÜKSEK RİSKLİ ÜLKELER LİSTESİNE ALDI Almanya Türkiye’yi enfeksiyon riski yüksek ülkeler listesine aldı. Almanya bu kararı, artan vaka sayısı üzerine aldı. Türkiye ile birlikte Hırvatistan da yüksek riskli ülkeler listesine alındı.

İNGİLTERE’DEN HAYAL KIRIKLIĞINA NEDEN OLAN AÇIKLAMA

İngiltere’de ise Global Travel Taskforce raporu üzerine daha önce 17 Mayıs olarak duyurduğu seyahatlerin açılması tarihini belirsiz bir zamana erteledi. İngiltere’de hükümetin açıklamaları seyahatlerin 17 Mayıs’ta açılmasını bekleyen sektör ve tatilcilerde hayal kırıklığı yarattı. Jet2holidays CEO’su Steve Heapy yayınlanan Global Travel Taskforce raporu üzerine uçuş planını 24 Haziran’a ertelediklerini söyledi.

 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »