HomeTourismRusya, Türkiye'ye uçuş yasağına karar verdi: 21 Haziran'a kadar uzatıldı.

Rusya, Türkiye’ye uçuş yasağına karar verdi: 21 Haziran’a kadar uzatıldı.

Kısıtlamanın 1 Haziran’a kadar sona ermesi gerekiyordu. Ancak süreler dolmasına rağmen yasağın iptali veya uzatılmasına ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi. Bu konuyla ilgili resmi bir yorum ancak 31 Mayıs akşamı geç saatlerde yayınlandı.

Rusya, bu ülkelerdeki COVID-19 ile ilgili durum nedeniyle Türkiye ve Tanzanya ile uçuşların askıya alınmasını 21 Haziran’a kadar uzatıyor. Bu, koronavirüs enfeksiyonuna karşı mücadele için operasyon merkezindeki gazetecilere bildirildi .

Muskovit Marina, erken rezervasyon programı kapsamında Ocak ayında Türkiye’ye bilet aldı. 6-18 Haziran tarihleri ​​arasında tatile gitmesi gerekiyordu. Tatilin ertelenmesi işte iyi karşılanmadı – Marina, tatil programının önceden hazırlandığı bir rejim işletmesinde çalışıyor. Ancak seyahat acentesiyle ilgili herhangi bir sorun olmadı – tur, düşüş için ceza ve ek ücretler olmadan ertelendi. Ancak euro yükseldikçe gün sayısı azaldı. Marina, Rusya’da dinlenmeyi ikame olarak düşündü, ancak uygun bir şey bulamadı.

“Kırım’daki otellere böyle bir miktar baktım – bana gözyaşları geldi. Türkiye’den sonra, hizmetten sonra, tadilatlarından, otellerinden, hatta nevresimlerinden sonra, ilkel – eh, [Kırım’a] istemiyorum. Ve Türkiye’ye benzer çok iyi bir otel varsa, o zaman fiyat tam anlamıyla iki katıdır. 3 Haziran’a kadar beklemem söylendi, çünkü diğer ülkeler açılabilir – Mısır, Tunus. En azından Karadağ’da bir şeyler olacağını umuyoruz – İstanbul ve Belgrad üzerinden değil, direkt uçuşlar. En azından Rusya’da aynı fiyata Türk otellerine benzer oteller yapsalar çok iyi olur. Belki de hiçbir yerde çabalamam. ”

Türkiye’de yaz tatili bir buçuk milyon Rus’un tehdidi altında. Bunların yaklaşık yarım milyonu Haziran ayında bir gezi planlıyorlardı. Kısıtlamalar 1 Haziran’dan önce açıklanmasına rağmen 31 Mayıs akşamı bile resmi bir bilgi gelmedi. Orada veriler sadece çeşitli medya kaynaklarından ve bu planlar yapmak için yeterli değildir, Seyahat Endüstrisi İrina Tyurina Rus Birliği basın sözcüsü diyor ki:

Irina Tyurina

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği basın sekreteri
“Kaynakların rehberliğinde olamayız, anlıyorsunuz, insanımız var, turistimiz var, işimiz var. İnsanlar para talep etmeye başlarlarsa, sabrı tükenecek, turizm işletmesi için korkunç olacak, çünkü pratikte satışların durdurulduğu koşullarda, birkaç yön dışında, finansal makbuzların olmaması doğaldır. şirketler ve parayı iade etmeleri imkansız. En zor kısım bilgi eksikliğidir. Bu arada yarın uçaklar uçacak derlerse uçmazlar çünkü uçuşlar yine de teslim edilmeli, yolcular oraya yüklenmeli. Önceden bilgi rica ediyoruz. Bunun birçok yönden Ruslara saygısızlık olduğunu düşünüyorum, genel olarak bilmeye hakları var, parayı ödediler, nasıl davranmaları gerektiğini anlamak istiyorlar. ”

Irina Tyurina, Nisan-Mayıs aylarında uçamayan turistlerin yüzde 60’ının yön değiştirmek istememesi nedeniyle insanların hala bekleyeceğine inanıyor. Ancak, başka bir sorun daha var – tur operatörü Space Travel genel müdürü Artur Muradyan, ülkenin sezon boyunca çok popüler olduğu ve daha fazla ertelenen tur olduğu göz önüne alındığında tüm Türk otellerinin tarihleri ​​erteleyemeyeceklerini söylüyor. .

Arthur Muradyan
tur operatörü Space Travel CEO’su
“İlk dalgadaki birçok turist [seyahati] Haziran ayına erteledi ve şimdi tekrarlanan transfer yine büyük rahatsızlığa neden olacak, çünkü seyahat yönündeki oteller sezon boyunca Türkiye’de seyahat ettikleri ülkelerden gelen turistlerle dolu. direkt uçuşları var. Aynı fiyatlarla otelcilerin %90’ı fiziki olarak transfer yapamayacak. Ağustos ayından bahsediyorsak en yoğun dönem olduğu için fiyat üç veya dört kat farklılık gösterebilir. Genel olarak, üç veya dört transfer durumunda olan, seyahatlerinden yararlanamayan bir takım turist var ve bu insanların sabrı tükeniyor. Aynı zamanda, yasal mekanizma şu anda sadece 2020’nin ertelemelerini düzenliyor ve şu ana kadar yasa koyucu, ilke olarak, 2021’de Türkiye ile mevcut çıkmazın üstesinden gelmek için bize herhangi bir gerçek mekanizma teklif etmedi” dedi.

Sonuç olarak, iptal edilen ve yeniden planlanan turların tazmin edilmesinin mali yükü tur operatörlerine düşer ve bu da iflaslara yol açabilir. Ve şu anda arafta olan Rusların geri kalanı, epidemiyolojik duruma atıfta bulunarak doğrudan karargaha bağlı. Nisan ortasında Türkiye’de günde 60 binin üzerinde vaka kaydedildi. Mayıs ortasına kadar tam bir sokağa çıkma yasağı vardı. Şimdi, uygun için neredeyse 8 bin ve tatil yarısı milli ortalamasıdır – Hopkins Üniversitesi, vaka sayısı sekiz kat azalmıştır. 1 Haziran’dan itibaren Türkiye koronavirüse karşı önlemleri yumuşatıyor – sokağa çıkma yasağı azaltıldı, kafe ve restoranlar müşteri kabul etmeye başlayacak.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »