HomeTourismTürkiye'ye uçuş kısıtlaması, Minsk'e bilet fiyatlarını şişirdi

Türkiye’ye uçuş kısıtlaması, Minsk’e bilet fiyatlarını şişirdi

 

Önümüzdeki tarihler için Moskova’dan Minsk’e bir uçuşun maliyeti 150.000 rubleye yaklaşıyor ve bu “rıhtım” fiyatlarından çok daha yüksek. Pazardaki heyecan, Türkiye’ye uçuşların askıya alınmasına bağlı – kısıtlamaların getirilmesinden bu yana, Minsk’ten İstanbul’a ve Türk tatil beldelerine bilet satın alma taleplerinin sayısı% 70 arttı

Kommersant’a göre Moskova – Minsk uçuşları için biletler keskin bir şekilde yükseldi . Önümüzdeki hafta sonu transfer olmadan Minsk’e gitmenin tek yolu, 25 Nisan, bir yolcuya 135.000 rubleye mal olacak, gazete, Aeroflot rezervasyon sisteminden gelen verileri gerekçe göstererek.

Kommersant, tatil günlerinde 1 Mayıs – 10 Mayıs tarihleri ​​arasında Aeroflot’un Minsk’e direkt uçuşları için bilet olmadığını yazıyor. Rossiya Havayolları ile St. Petersburg’dan Minsk’e direkt uçuşun maliyeti bu hafta sonu 100.000 rubleye yaklaşıyor. 28 Nisan’daki Utair uçuşu neredeyse 33.000 rubleye mal olacak. 22 Nisan’da Domodedovo’dan kalkan Belavia biletinin fiyatları 35.000 ruble’den başlıyor ve ardından Mayıs ayı başına kadar koltuk yok.
Havacılık çevrelerindeki bir Kommersant kaynağı, hükümetin operasyonel merkezi ve Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’nın henüz ek uçuşlar için yeni izinler vermeyeceğini söyledi. Rosaviatsia gazete hakkında yorum yapmayı reddetti.

“Tüm turistlere sempati duyuyoruz”: operatörler iptal edilen Türkiye turlarıyla nasıl başa çıkacak

Kommersant, Rusya’nın Beyaz Rusya ile uçuşlarını koronavirüs nedeniyle askıya aldığı Mart 2020’ye kadar Minsk’e biletlerin mevcut fiyatlarının, uçuşların maliyetinden çok daha yüksek bir sipariş olduğunu yazıyor. Aviasales, Nisan-Mayıs 2019’da ortalama maliyetin 5.000 ruble civarında olduğunu söyledi.

Gazete , pazardaki heyecanın Türkiye’ye uçuşların askıya alınmasına bağlı olduğunu belirtti. Aviasales’e göre, bu rotaya kısıtlamaların getirilmesinden bu yana, Minsk’ten İstanbul’a ve Türkiye’deki tatil beldelerine bilet alma taleplerinin sayısı% 70 arttı. Şirket, “Ve bunlar kesinlikle Ruslar” dedi. Direkt yolun zorlaştığı Kiev veya Tiflis yolunda Minsk, uzun zamandır Ruslar için bir “sahne noktası” haline geldi. Rusya Bilimler Akademisi Avrupa Enstitüsü baş araştırmacısı Nikolai Mezhevich gazeteye verdiği demeçte, ağırlık merkezinin yerini artık Türk lokasyonları aldı ”dedi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »