HomeTourismTürkiyenin En Yaratıcı Turizm Projesi!Mars Colony Resort

Türkiyenin En Yaratıcı Turizm Projesi!Mars Colony Resort

Turizm sektöründe trendlerin değişiyor, “yeni dünyanın yeni turizm anlayışına” öncülük edecek yatırımlar üzerine planlar yapılıyor.Yerin’de gidip baktığımız incelediğimiz sıra dışı çok güzel bir proje ve 2022 yılında açılıyor!
Özellikle Kovid-19 salgını sonrası turizmde köklü değişiklikler yaşandı, deniz-kum-güneş turizmi yerine genç kuşağın beklentilerini karşılayacak deneyim ve keşiflere dayalı turizm anlayışının öne çıkmaya başladı.Tematik bir turizm tesisi olarak projelendirilen”Mars Colony” için mülkiyeti belediyeye ait bir arazi.
Aydın Büyükşehir Belediyesinin de desteklediği projeyle bilimsel tema parkı ve 30 butik otelden oluşan konaklama tesisleri oluşturulacak Kuşadasında,
“Tesiste Mars’taki tarım çalışmalarından yüzey araştırma ve uygulamalarına, astronot okulundan simülatör deneyimlerine kadar pek çok alan oluşturulacak.” Ayrıca “astronot yemek menüleri” ile bu proje gastronomi turizmine de yeni bir soluk getirecek.

“Y ve Z kuşağının turizmde neler istediğini çok iyi anladık”
Proje ciddi anlamda turist çekecek”Proje Kuşadası’na ve Ülkemize değer katacağı gibi tüm dünyaya ilham verecek. Bu bağlamda, proje turizmde yeni yaklaşımın kapılarını açacak.”Projenin maliyetinin 20-30 milyon lirayı bulacak, modüler yapı tarzında inşa edilen Mars Colony Resort 2022 yılına yetiştirmeyi planlıyorlar..
Konaklamanın dışında günü birlik ziyaretçilere de açılacak olan Mars Colony’nin danışmanlığını ise dünyaca ünlü bilim insanı Martin Halliwell yapıyor.
ELON MUSK’A SUNULDU…

Kuşadası Belediyesi’nin ’Mars Colony’ isimli projesi kendisini çok heyecanlandıran Martin Halliwell, “Projeyi daha önce birlikte çalıştığı Space X’in kurucusu Elon Musk’a sundu. Tesis, ilçe turizmine katkı sunarken, Kuşadası’na gelen öğrencilerin uzay çalışmalarına ilgi duymasını da sağlayacak.

’FARKLILIKLAR YARATMAK ZORUNDASINIZ’

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise, “Projemiz dünyada ilk olma açısından literatüre geçecek. Bu, kentimiz ve ülkemiz adına gurur verici. Yeni turizm anlayışında yer alan deneyim, öğrenme, eğlenme ve farklı olma kavramları tam olarak Mars Colony Projesi ile örtüşüyor. Turizm sektöründe diğer ülkelerle rekabet edebilmeniz için farklılıklar yaratmak zorundasınız. Projemiz, kentimiz ve ülkemize değer katacağı gibi tüm dünyaya da ilham verecek. Turizmde belirleyici olan Y ve Z kuşağının turizmden neler istediğini çok iyi anladık. Bu bağlamda, projemiz turizmde yeni yaklaşımların kapılarını açacak” diye konuştu.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »