HomeTourismTürkiye'den Rusya'ya ilaç turizmi

Türkiye’den Rusya’ya ilaç turizmi

Rusya ve Türkiye’deki aynı ilaçların fiyatlarındaki büyük farkı ve Sonuçları

1- Rusya’da birçok tıbbi isim ya satıştan kayboluyor ya da fiyatta gerçekçi olmayan bir artış. Annem ve ben aynı kutunun (ilaç) maliyetini karşılaştırdığımda özellikle vuruldum: Annem Moskova’da 2,000 ruble karşılığında satın aldı ve Türkiye’de 50 lira (bu 245 ruble!). Fiyat farkı her zaman olmuştur ancak 8 kez değildi. Ve bu, neredeyse tüm ilaçların hikayesi.

2- Lensler. Rusya’da  22.590  şimdi Moskova’da satın alıyor. Bir yıl önce paket başına 17 ruble için ucuz almayı başardı. Türkiye’de  onları iki hafta önce 134 lira (660 ruble) karşılığı

Buna ek olarak Rus, Türkiye’den ve Türkiye’den eczane ilaçlarının nakli konusunda değerli ipuçları verdi. Bunları listeleyin:

1- Öncelikle ilaçlar postalanamaz. Türkiye’de uyuşturucu, kozmetik, sıvı , yasak  kategorisine girer, gibi kurallar, ürünler posta ile gönderilemez. Türkiye’ye göndermek mümkün olmadığı için  gümrükte gözaltına alınır, Türk doktorundan talimat vermek zorunda kalacakları, gümrükten çekme ve diğer güçlükleri ödedikleri için, işler kolaylaşıyor .
2- İlaçlar büyük sevkiyatlarla ilgili değilse, pek sorun yaşamadan bagajda taşınıyor.
3-  Türkiye’de antibiyotik resmi olarak tezgaha satılmıyor.
4- İlaçların adı farklı olabilir, bu yüzden ilacın adına değil, bileşimdeki aktif maddeye bakmak daha iyidir.
5- Tatil köyleri ve şehirlerinde Rusça konuşan personele sahip çok sayıda eczane var.
6-Oturma izni olan ve sağlık sigortası bulunan Ruslar için, bir Türk doktorunun reçeteli ilaçları eczanelerde büyük bir indirimle serbest bırakılıyorlar. Sadece sigorta şirketinizle çalışan bir eczane bulmanız yeterli. Örneğin, Alliance’a sahibim  bu da birçok eczaneye çalışıyordu, genellikle penceredeki yazıya bile neden oluyor. Sonuç olarak, reçetelenen ilacın maliyetinin yalnızca bir kısmını öderim, bunların çoğu sigorta tarafından ödenir.

Kaynak: tourismtimestr.com

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »