HomeTourismTürkiye yerine nereye gidecekler : Rusların kabul edildiği yerler

Türkiye yerine nereye gidecekler : Rusların kabul edildiği yerler

Rusya, Türkiye ile uçuşlarını bir buçuk aydır kapattı. 1 Haziran’dan önce tur rezervasyonu yaptıran 600 bine yakın kişi tatil yapmadan kaldı ve paralarını geri almak için gerçek bir şans. Çok fazla seçenek olmasa da, yalnızca başka bir yerden ayrılmak için zamanınız olmasını deneyebilirsiniz.

Denizde
2019’da Ruslar arasında en popüler 20 turistik destinasyondan sadece üçü şu anda açık. Kapalı veya neredeyse kapalı olanlar arasında geleneksel sahil destinasyonlarının çoğu vardır: Türkiye, Tayland, Tunus, Vietnam, Bulgaristan.

Mısır’a charter seferleri, Sina Yarımadası üzerindeki terörist saldırının ardından beş yıldan fazla bir süredir kapatıldı. Pazartesi günü, Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov söyledi ama aynı anlamda – yakın gelecekte açılabilir Vladimir Putin konuştu bu konuda üç yıl önce ve hiçbir şey olmamış sonra.

Bu durumda Türkiye’ye uçuşların durması, normal bir yıla göre çok daha hassas bir darbedir. Rusya Tur Operatörleri Birliği’nin (ATOR) tahminlerine göre 2020 sonunda Türkiye , toplam giden turist akışının% 58,1’ini oluşturuyordu – 2,1 milyon kişide 1,6 milyon kişi. 2020’nin 10’u daha pahalıdır: Birleşik Arap Emirlikleri, Küba, Maldivler.

BAE. Giriş , kalkıştan en fazla 96 saat önce ve varışta bir tane daha negatif test yapılmasını gerektirir . Ek olarak, ülkenin yetkilileri, turistlerin yerini takip etmek ve onlarla iletişim kurmak için bir anket doldurmanızı ve bir uygulama kurmanızı talep ediyor. Zorunlu karantina yoktur. Şimdiye kadar sadece Rusya’dan Dubai’ye uçabilirsiniz.
Maldivler. Kalkış 24 saat içinde (hem orada ve arka), turistik gerekir de bir online sağlık beyanlarını Maldivler hükümeti göç web . Varıştan en geç 96 saat önce alınmış, negatif sonuçlu bir İngilizce PCR testi eşlik etmelidir. Test, ayrılırken sunulmalıdır. Zorunlu karantina yoktur.
Küba. Şimdiye kadar, sadece iki tatil olması Alınan Rus turistleri – Cayo Coco ve Cayo Guillermo ancak ülkenin en büyük Varadero olmuştur açıldı Nisan ayının sonundan itibaren . Ayrılmadan önce turistler , sertifikalı laboratuvarlardan birinde yapılan negatif bir PCR testi sunmalıdır . Vardıktan sonra, yerinde başka bir test yapılır. Sonucun varmadan önce turist gerekir diye özdeşleşen bir bilezik giyerler. Testin pozitif çıkması durumunda kişi özel bir otelde izole edilir, testin olumsuz olması durumunda maskesiz yürümesine izin verilir.
Tayland hala kapalı, ancak 1 Temmuz’dan itibaren Tayland’ın Phuket tatil beldesi Ruslara açılacak . Aşılanan tüm yabancılar içeri alınacak, karantina gerekmeyecek. Doğru, yerel halkın% 70’inin önce aşı olması gerekiyor – Taylandlı yetkililer bunun yaza kadar olmasını bekliyor. Ülkenin geri kalanı Ekim ayında açılacak.
1 Nisan’dan itibaren Sri Lanka ile uçuşlar yeniden başladı . Sen olabilir orada sinek en az 14 gün ve özel turistik bölgelerde sadece yaşıyor. Karantina yok ama koronavirüs testi yaptırmanız gerekiyor.
Gürcistan’ı Eğer COVID-19 için negatif bir test veya koronavirüsüne karşı aşılama belgesi (herhangi bir) varsa. Ülkeye girerken turistler özel bir form doldurmalıdır . Ancak karantina ve Rusya’dan direkt uçuşlar yok. Ancak Ermenistan’dan Gürcistan’a gidebilirsiniz: Ruslara da açıktır (eğer olumsuz bir PCR testi varsa) ve oraya doğrudan uçuşlar vardır.
Avrupa’ya
AB ülkelerinin ezici çoğunluğu, Rusya vatandaşlarının , örneğin Almanya ve Letonya ile hava trafiğine yeniden başlamasına rağmen , turistlerin uçmasına izin vermiyor .

Ocak ayına kadar diğer ülkelerden bazı AB ülkelerine ulaşmak mümkündü, ancak daha sonra kurallar sıkılaştırıldı . Şimdi, sadece düşük morbidite istatistiklerine sahip eyaletlerin vatandaşları ve yeni koronavirüs  ile enfeksiyon vakası yok Schengen bölgesine girebilir. Yazım sırasında listede yalnızca yedi ülke var: Avustralya, Yeni Zelanda, Ruanda, Singapur, Güney Kore, Tayland ve Çin.

Ancak istisnalar var:

Yunanistan. 2020 sonbaharından bu yana, Rus turistlerin Yunanistan’a girmesine izin verildi – ancak yasaklayıcı denebilecek bir kotaya göre: haftada en fazla 500 kişi (karşılaştırma için 2019’da 777 bin Rus Yunanistan’ı ziyaret etti). Mart ayından bu yana kota haftada 4.000 kişiye çıkarıldı . 14 Mayıs’tan itibaren girişin tamamen açılması planlanıyor . Ana sınırlama, istisnasız herkesin geçmesi gereken 7 günlük zorunlu kendi kendine izolasyondur. Yunan makamları, yasanın kaldırılma olasılıkları hakkında hiçbir şey söylemedi. Bu, gelmeden 72 saat önce yapılan bir PCR testi ve özel bir form doldurma ihtiyacının yerini almaz . Giriş Yunanistan , Moskova’dan Atina’ya direkt uçuş olabilir .
Kıbrıs. Ada, 1 Nisan’da Rus turistlere açıldı, direkt uçuşlar Moskova’dan uçuyor. Yunanistan’da olduğu gibi kota yok, zorunlu karantina da yok. Kısa süreli vize çevrimiçi olarak alınabilir . Kabul edilmek için, seyahatten 72 saat önce negatif bir test yaptırmanız gerekir . Havaalanına geldikten sonra, başka bir test yapılır (fiyat – 30-32 €), sonuç alınmadan üç saat önce kendi kendine izolasyonda harcanması gerekecektir. Aynı zamanda, adada oldukça katı bir karantina var, 23: 00-5: 00 arasında sokağa çıkma yasağı. Geri kalan zamanlarda, evden veya otelden çıkarken günde sadece iki kez izin verilir ve bunun için SMS ile geçiş yapmanız gerekir.
Hırvatistan. 1 Nisan itibaren, olduğu için izin hasta olmuş, ( “Sputnik V” dahil) coronavirüs karşı aşılanmamış olanların girebilir veya yolculuk önce üç gün içinde COVID-19 için negatif testi geçti. Havaalanına vardığınızda da sınava girebilirsiniz, ancak daha sonra kendi kendine tecrit için sonucu beklemeniz gerekecektir. Hırvatistan’a direkt uçuşlar Aeroflot tarafından açıldı ; 1 Haziran’dan itibaren uçabilirsiniz. Hırvatistan’a almak için olabilecek bir Schengen vizesinin veya Moskova ve diğer Rus şehirlerde vize merkezine ayrı sorunu.
Karadağ, Avrupa Birliği üyesi değil, orada vize gerekmiyor ve ülkeye girmeden 48 saat önce yapılan negatif PCR testi giriş için yeterli olacak . Ancak hala charter ve direkt uçuşlar yok – transferle veya Aeroflot kargo-yolcu uçuşuyla uçabilirsiniz (her ikisi de çok pahalıdır ).
Yaz başlarında olarak, AB bir olmalıdır karantinaya ve testler olmaksızın Avrupa ülkeleri arasındaki hareket AB vatandaşlarına aşı girmesi sağlanacak covid pasaport sistemi. Ancak üçüncü ülke vatandaşları, en azından ilk aşamada tüm sistemden etkilenmeyecek ve Rus Sputnik V aşısı içinde “kuş hakları” aldı. Bazı AB ülkeleri, isterlerse, Sputnik aşı işaretli pasaport sahiplerini kabul edebilir, ancak yalnızca Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onaylanan aşı içeren belgelerin tüm AB üyeleri tarafından tanınması zorunlu olacaktır. “Sputnik” henüz onlardan biri değil.

Dolambaçlı bir şekilde Avrupa’ya
Resmi olarak, yukarıda listelenenlerin dışında Rusya’dan AB ülkelerine gidemezsiniz. Ancak, hem yasadışı (sonuçları tahmin edilemeyebilir) hem de oldukça yasal olan, tedavi veya muayene ihtiyacı şeklinde resmi bir nedene sahip geçici çözümler vardır.

Teorik olarak, Avrupa Birliği’nin herhangi bir ülkesine, Hırvatistan ve Kıbrıs’tan farklı olarak Schengen bölgesine dahil olan Yunanistan’dan herhangi bir çekince olmaksızın ulaşılabilir. Bunu yapmayı başaran turistler, forumlarda olumlu deneyimlerini anlatıyor . Pandemi sırasında Avrupa içi sınırlardaki kontroller önemli ölçüde sıkılaştırıldı , ancak yine de normal sınırdan önemli ölçüde daha yumuşaktı. Ancak resmi olarak, bazı ülkeler dışında Rusların Schengen bölgesine girmesine izin verilmiyor ve bir ihlal tespit edilirse bunun sonuçları tatsız olabilir.
Avrupa’ya gitmek için yasal ama pahalı bir çözüm, tıbbi tedavi ve muayenelerdir. Bu tür hizmetler sunan Vesmir seyahat acentesinin kurucusu Vladimir Inyakin, “Yasaklanmış bir şey yok: bazı sağlık kurumlarının yabancıları davet etme hakkı var” diyor. – Tedavi ve gidiş-dönüş biletlerinin tamamını ödediyseniz, Almanya, İspanya, İtalya, Fransa’ya kolayca girebilirsiniz. Sadece herkesin parası yetmez. ” Inyakin’e göre, kan testleri ve ultrason gibi minimum tetkikler bile böyle bir izin almak için yeterlidir ve ciddi bir tanıya sahip olmak hiç de gerekli değildir.
İngiltere’ye
İngiltere’ye Ruslar için girme kuralları Batı Avrupa’da en liberal olmaya devam ediyor, ancak artık doğrudan uçuş yok – 22 Aralık’tan beri Rusya, yeni, daha bulaşıcı bir koronavirüs türünün yayılması nedeniyle İngiltere’ye uçuşları askıya aldı. ülkede tanımlanmıştır. Kısıtlama 16 Nisan’a kadar hala geçerli , ancak şimdiden birkaç kez uzatıldı.

Vize alıp ülkeye girebilirsiniz, ancak birkaç kurala uymanız gerekir . Öncelikle, yolculuktan en fazla üç gün önce bir koronavirüs testinden geçmeniz gerekir, aksi takdirde 500 sterlin para cezasına çarptırılabilirsiniz. İkinci olarak, nerede kalacağınızı belirten özel bir form doldurun . Üçüncüsü ve en önemlisi – 10 günü tecritte geçirmek ve ikinci ve sekizinci gün masrafları size ait olmak üzere testler yapmak için. Bunun yapılmaması 2000 sterline kadar para cezasıyla sonuçlanacaktır.

Karantinadan sonra, ulusal tecrit kurallarına uymanız gerekecektir – örneğin, yalnızca en fazla altı kişiden oluşan gruplar halinde veya herhangi bir sayıda iki haneden oluşan gruplar halinde toplanabilirsiniz.

AMERİKA’DA
Rus turistler için giriş yasağı yoktur ve hava trafiği askıya alınmamıştır (Aeroflot, The Bell muhabirine direkt uçuşların devam ettiğini doğruladı). Ancak şu anda yeni vizeler verilmiyor .

Bir uçağa binerken, aşılanmış olanlar için bile 72 saatten daha erken olmamak kaydıyla negatif bir koronavirüs testi ibraz etmelisiniz . Seyahatinizden sonraki üç ay içinde hastalandıysanız, testi yapmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, pozitif testinizin bir kopyasına ve doktorunuzdan sağlıklı olduğunuz ve seyahat edebileceğinize dair bir sertifika almanız gerekecektir.

Peki ya uçak biletleri
Türkiye’de tatilini kaybeden turistler hemen alternatifler aramaya başladı ve bu hemen talebi ve fiyatları etkiledi.

Aviasales, Türkiye ve Zanzibar’ın kapatılacağını duyurmasının hemen ardından taleplerde büyük bir artış kaydetti. Şirkete göre en büyük sıçrama Ürdün ile ilgili sorularda oldu: artı% 129. Turistlere açıktır, ancak sadece Orta Doğu merkezlerinde transferlerle doğrudan uçuş yoktur. 31 Nisan – 1 Mayıs için 26 bin ruble’den tek yön biletler. Talep artışında ikinci sırada Tunus artı% 100. Ayrıca oraya bir transferle, ardından otelde iki günlük karantina ile uçmanız gerekiyor.

OneTwoTrip hizmetine göre Mısır, “Türkiye nedeniyle” talep artışında lider oldu: şirket, The Bell’e artı% 250. Aviasales istatistiklerine göre Mısır da büyüme liderleri arasında yer alıyor: artı% 98. Ancak, isteyenlerin sadece küçük bir kısmının oraya uçma şansı olacak – Mısır’a charter uçuşları 2015’ten beri yasaklandı ve Moskova-Kahire rotasındaki düzenli uçuşlar sadece haftada iki kez uçuyor.

Kıbrıs’a (+% 98), Birleşik Arap Emirlikleri’ne (+% 80), Gürcistan’a (+% 79), Sırbistan’a (+% 78) ve diğer aşağı yukarı Rus ülkelerine “açık” uçuş taleplerinin sayısı aşağıda belirtilmiştir. Aviasales verilerinden. Bunlar Hırvatistan, Fas, Güney Afrika, Karadağ, Meksika, Küba.

Tüm bu yönler için bilet fiyatları her iki yönde de 25-35 bin ruble’den başlıyor ve kendiniz için yurtdışında Mayıs tatilleri organize etmenin daha ucuz olması pek olası değil. Hırvatistan’a biletler biraz daha ucuz olabilir, ancak Rusların orada vize alması gerekiyor.

Peki ya transit uçuşlar
Salgının zemininde Türkiye, Rusların diğer ülkelere, özellikle de Büyük Britanya’ya uçtuğu ve Rusya’nın 2020 sonunda hava trafiğini durdurduğu bir merkez haline geldi. Ancak Mayıs tatilleri için Türkiye’ye bilet satın alanlar bunu fark etti. Aviasales temsilcisi Janis Dzenis, aktarma değil, nihai varış noktası olarak söylüyor.

Birçoğu vazgeçmeye hazır değil ve alternatif bir seyahat noktası olarak Beyaz Rusya’yı seçiyor: hizmete göre, Minsk’ten Anatlia ve İstanbul’a uçuş taleplerinin sayısı arttı (sırasıyla% 79 ve% 65). One Two Trip’e göre Belarus’a uçuş taleplerinin sayısı da arttı: artı% 110.

Şirketin Türkiye yönünün önde gelen uzmanlarından Irina Kraineva , Belarus’un en büyük tur operatörü AeroBelService’in uçuş yasağının ardından sabah Rusya’dan “çok sayıda çağrı” almaya başladığını söyledi . Ona göre insanlar sadece Minsk’ten İstanbul’a veya İstanbul’dan Antalya’ya uçak bileti almak istiyorlar. Lilia Kobzik’in Belarus projesinden Toursoyuz.’dan meslektaşı “Minsk’ten uçacak insanlar olacağına” inanıyor. Ancak bu kadar az insan olacak. Rusya’dan Mısır’a uçuşlar kapatıldığında, birçoğunun geçici çözümler aramaya başladığını hatırlıyor – ama gerçekte “Ruslar bu anlamda yasalara oldukça uyuyorlar” ve sadece uçmaları yasak olan yerlere uçmayı reddediyorlar.
haber : thebell.io/ – Yana Sakhipova

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »