HomeTourismTürkiye dövizle gelen turistler için ucuz bir cennet

Türkiye dövizle gelen turistler için ucuz bir cennet

“Dövizli turistler için ucuz bir cennet haline geliyoruz” – Turizm endüstrisinden Türk uzmanlar, Türk lirasındaki bir sonraki düşüşü böyle yorumladı. Dolar karşısında değer kaybetmeye devam eden lira, dolar başına 9,18 Türk lirasına ulaştı. Sonuç olarak, “kur paniği” turistlerin daha ucuza rahatlamasına izin verebilir, ancak turizm endüstrisinin kendisi zor zamanlar geçirecektir.

“Döviz büyümesinin turizmcileri mutlu ettiğine ve böylece ülkeye döviz girişinin artacağına her zaman inanılıyor. Ancak durum bunun tam tersidir. Döviz kuru ne kadar yüksek olursa, gerçekten o kadar fazla turist var ama ülkede kazanılan döviz miktarı artmıyor” .

Bunun sonucunda turistlerin daha az dövizle mal ve hizmet satın alırken turizm maliyetlerinin arttığını vurguladı. “Döviz kurundaki bir artış, zincirleme reaksiyon şeklinde piyasadaki tüm mal ve hizmetlerin fiyatlarında artışa yol açar. Vatandaşların alım gücü azalıyor ve dövizle gelen turistler için ucuz bir cennet haline geliyor” .

 

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »