HomeTourismTuristlerin otellerde para değiştirmesini yasakladı

Turistlerin otellerde para değiştirmesini yasakladı

Maliye Bakanlığı’nın beklenmedik kararını sundu: otellerdeki tüm otellerin aşırı pahalı döviz kurları uyguladığı varsayılıyor. Ancak otelcilerin kendilerinin de dediği gibi sonunda zarar görecek olan turisttir.

Maliye ve Maliye Bakanlığı, otellerde döviz alım satım işlemlerine ilişkin beklenmedik bir karar aldı. Onun emrine göre otellerde döviz ticareti yapmak yasaktır. Yani artık turistlerin harcamaları için döviz kuru olmayacak . Bakanlık kararıyla otelciler, odaları satan acentelerden otelin tanıtımında yer alan Döviz bozdurma ibaresinin tamamen kaldırılmasını istedi.

Bu kararın nedeni açık değildir. Maliye Bakanlığı’na göre bazı otellerin “döviz bürosu olarak faaliyet göstermeye başladığı” yönünde spekülasyonlar var. İkinci versiyon, otellerin dövizi çok yüksek komisyonlarla satmasıdır.

Turizm acenteler, bazı otelcilerin böyle bir karardan haberdar olmadıklarını söyledi. Uygulanması çok zordur ve turistler için sadece ek sorunlara neden olacaktır.

“Otele gelen bir turist olarak döviz bozdurabilecek. Türk parasına ihtiyacı olduğunda ne yapacak? Belki de bakanlık bu kararı bazı otellerin yüksek komisyonlu döviz ticareti yapmasını engellemek için almıştır. Ancak hediyelik eşya satın almak için otelde ödeme yapacak veya döviz bozduracak turistler için bunu otelde yapamazlarsa birçok sorun olacak” diye temin ediyor otelciler.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »