HomeTourismtourprom.ru/news haberi, Antalya'da ortaya çıkan köpek sürüleri turistleri tehdit ediyor.

tourprom.ru/news haberi, Antalya’da ortaya çıkan köpek sürüleri turistleri tehdit ediyor.

Rusya’nın en popiler turizm haber sitesini tourprom.ru yaptığı haberde;

Antalya’daki ciddi tehlike, turistlerin her şey dahil otellerin bölgesini terk etmesi de dahil olmak üzere, Yandex.Zen kanalında yerel gurbetçiler tarafından bildirildi . Tatil beldesinde kalıcı olarak yaşayan Ruslar arasında başıboş köpek çeteleriyle ilgili şikayetlerin sayısı artıyor – sosyal ağlardaki yorumlara göre, “küçük bir buzağı büyüklüğünde” köpek sürüleri vahşileşti ve insanlar için tehdit oluşturuyor.

Blogculara göre, “sokak köpekleri ve kedileri her zaman Antalya’nın ayrılmaz bir parçası olmuştur.” Ancak karantinadan sonra durum kızıştı. “Görünüşe göre insanlar kilit altındayken köpekler kendi toplumlarını oluşturdular ve hatta biraz vahşileştiler, birçok alanda sürüler vardı ve insanlara farklı şekillerde iyi uyum sağladılar. özellikle Sarısu (Konyaaltı), Kundu (Lara) bölgelerinde sık sık görülmeye başlandı. Birçoğu küçük buzağılardan olan köpekler, davranışından bağımsız olarak bir kişiyi çevreler, saldırabilir, havlayabilir ve hatta ısırabilir ”diyor kanalın yazarları. Aynı zamanda, köpek beslemekle uğraşanlar bile saldırganlığın arttığını ilan ediyor.

Ayrıca, özel servislerin köpeklere ilgi göstermeyi bıraktığı görülüyor. “Eskiden Antalya’daki köpeklerin çoğuna belediye tarafından deyim yerindeyse“ bakılırdı ”, künyeleri vardır ve bu nedenle aşılanır ve kısırlaştırılır – ve bu nedenle hiç saldırgan değillerdir. Ama şimdi durum böyle değil, birçok köpeğin etiketi yok, bu da kuduz dahil olmak üzere tehlikeli olabilecekleri anlamına geliyor ve bazıları, etiketli köpeklerin bile kocaman hamile karınları ile etrafta koştuğunu veya açıkça emzirdiğini belirtiyor – bu onların sterilizasyon dışı “, – uzmanlar söylüyor. Sorun, köpeklerini yürüyüşe çıkaran yerel sakinler tarafından da şiddetleniyor.

“Oğlum ve ben de bir şekilde birkaç kez uygunsuz davranışlar sergileyen köpek sürülerine rastladık. İlk defa hala bir arabadayken ve yürüyüş sırasında Charampol bölgesindeki tramvay raylarında uyuyan köpekler aniden bizi yakaladı ve etrafımızı sardı, sırıtmaya ve havlamaya başladı. Neyse ki, etrafta bir sürü insan vardı ve çabucak uzaklaştırıldılar. Ve ikinci vaka oldukça yakın zamanda, Falaise buzağılama alanında meydana geldi. Kocaman bir köpek sürüsü de arkalarından koşarak geldiler ve etrafta dönmeye başladılar ve sonra kendi aralarında bir tartışma başlattılar ve eridiler. Özellikle küçük buzağı büyüklüğündeki köpekler hoş olmadığında ve yine yoldan geçenler bu köpek çemberinden çıkmamıza yardımcı olduğunda, köpek kaynağının merkezinde olmak hoş değil ”diyor uzmanlar. Yani, köpek “grupları” da tatil bölgeleri geliştiriyor ve hatta otellerin topraklarına bile nüfuz edebiliyor – bu, “kış” turistlerinin geri kalanını mahvetme şansları olduğu anlamına geliyor.

“Sorunun çözülmesi gerekiyor, ancak şimdiye kadar bundan sorumlu yollar ve kişiler görünmüyor …”,

 

https://www.tourprom.ru/news/53041/

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »