HomeGenelTeknolojiniz sizi gözetlediğini nasıl anlayabileceğinizle ilgili bazı ipuçları

Teknolojiniz sizi gözetlediğini nasıl anlayabileceğinizle ilgili bazı ipuçları

Seni biraz ürkütelim. Yani telefonunuzda yazı yazıyorsunuz, ancak bir yerlerde birisi (veya belki bir bot) her dijital hareketinizi izliyor. Ya da belki sizi gerçekten izliyor olabilirler. Bu oldukça korkutucu, değil mi?

Aslında, bir komplo delisinin uyduracağı bir şey gibi, kulağa imkansız geliyor. Ama ortaya çıktığı gibi, gerçekten oluyor.

Modern teknolojinin etkisi
Modern teknoloji varlığımızın her yönünü değiştirdi. Bu sadece nasıl iletişim kurduğumuz değil, aynı zamanda nasıl çalıştığımız, kendimizi eğittiğimiz, düşündüğümüz ve hatta işlerimizi nasıl yaptığımızla ilgili.

Jfg-nc’nin bir raporuna göre , 1989’da evlerin sadece% 15’inin kişisel bilgisayarı var. Ancak 2011’de bu sayı% 75’e çıktı. Ve şanslar artmaya devam edecek.

Cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar vb. Seçeneklerle olasılıklar sonsuzdur.

Teknolojiye saplantı
Bazı insanlar için cihazları bir gereklilik olmaktan çıkıp, kim olduklarının bir uzantısı haline geldi.

İstatistikler , 2017’de ortalama bir kişinin sosyal medyada günde 135 dakikayı geçirdiğini gösteriyor. Ve sayının o zamandan beri arttığına inanılıyor.

Sosyal ağ, insanların hayatlarının önemli bir parçası haline geldi ve yıllar geçtikçe daha da artması bekleniyor.

Teknolojiniz neden sizi gözetliyor?
Ne yazık ki, teknolojinin ve internet seçeneklerinin bu popülaritesi, bundan yararlanılabileceği anlamına geliyor.

Birinin neden sizi gözetlemek isteyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. Mesele şu ki, halkın dikkatini çekmek için yarışan pek çok üretici var. Bu nedenle bazen, ürünlerini daha fazla insana nasıl daha iyi hedefleyebileceklerini bilmek için özel hayatınız ve çevrimiçi kullanımınız tarafından sağlanan verileri ve bilgileri kullanırlar.

Basitçe söylemek gerekirse, üreticiler neye ihtiyacınız olduğunu bilmek isterler, böylece ne satacaklarını bilirler. Ve her kapıyı çalamayacakları için, çevrimiçi alışkanlıklarınızı gözetleme seçeneğine sahipler.

Casus olup olmadığınızı anlamanın birkaç farklı yolu vardır.

Telefonunuz alışılmadık derecede sıcak : Backgroundcheck’e göre , kullanmadığınız zamanlarda bile telefonunuzun ısındığını fark ederseniz, bu kırmızı bir bayraktır. Bu, verilerin siz farkında olmadan cihazınızdan ileri geri gönderildiği anlamına gelebilir.
Pil kolayca bitiyor : Telefonunuzun pili çabuk biterse veya anormal derecede yüksek veri kullanımı fark ederseniz, bu aynı zamanda gözetlendiğinizin de bir işaretidir. Bilgisayar korsanları genellikle telefonunuzdan bilgi toplamaya çalışır ve bu, veri kullanımında bir artışa neden olabilir.
Rahatsız edici şekilde spesifik reklamlar : İnternetteki pek çok kişi, cihazlarını, söz konusu konuyu çevrimiçi olarak hiç aramadıklarında bile, yalnızca konuştukları bir şeye dayalı bir reklamı görmek için açtıklarını bildirdi. Bu, uygulamalar sizden mikrofonlarınıza erişim vermenizi istediğinde, çevrimiçi etkinliğinize ek olarak ne söyleyeceklerini dinleme yolları olabilir.

Cihazlarınızın sizi gözetlemesini nasıl önleyebilirsiniz?
Teknolojinin sizi takip etmesini sağlayan birçok yol var. Smart TV’niz, FitBit’iniz, çocuk monitörünüz ve hatta oyuncaklarınız gibi şeyler, etraflarında olduğunuzda söylediğiniz şeylere dayalı olarak bilgi aktarabilir.Kendinizi korumak için bu ipuçlarını göz önünde bulundurun.

İhtiyaç olmadığında konumu çevirin
ABC , şüpheli e-postaların açılmasına veya rastgele bağlantıların tıklanmasına karşı uyarıda bulunur.
TIME dergisi , gerçekten güçlü şifreler oluşturmanız ve bunları düzenli olarak değiştirmeniz gerektiğini öneriyor.
Kullanmadığınız zamanlarda dizüstü bilgisayarınızın kamerasına bir bant veya bant yerleştirin.
TV ve telefon izleme özelliklerini kapatın.
Güvenilmeyen uygulamaların mikrofonlarınıza, konumlarınıza vb. Erişmesine izin vermeyin.

Hakkınızdaki bilgilerin izniniz olmadan aktarıldığını bilmek rahatsız edici olabilir. Ancak mümkün olan her yerde kendinizi de koruyabilirsiniz. Ve genel kural, gözetlendiğinizi düşünüyorsanız, hassas bilgileri vermemeniz veya tartışmamanız için geçerlidir. Böyle durumlarda pişmanlık duymaktansa paranoyak olmak daha iyidir. İnternette güvende kalın çocuklar.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »