HomeGenelTalha Görgülü: Tutuklandım ve beraat ettim, Ziraat Bankası olayı ile ilgim yok

Talha Görgülü: Tutuklandım ve beraat ettim, Ziraat Bankası olayı ile ilgim yok

Almanya’nın Ziraat Bankası İnt hakkında yürüttüğü soruşturmada kendisi ve iflas eden firması GTI’nin adı geçen Talha Görgülü, basında çıkan haberler üzerine avukatı Ahmet Gürel yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada Talha Görgülü’nün “İddia edildiği şekilde kaçmam veya ortadan kaybolmam söz konusu değildir. Çünkü ortada kaçmamı gerektirecek hiçbir durum bulunmamaktadır” dediği aktarılıyor.

Açıklama şöyle:

Yapılan haberlerde, Almanya’da yürütülen yargılama ve Ukrayna’da gerçekleşen tutuklamaya ilişkin bilgiler çarpıtılmıştır. Yıllar önce Almanya’da yürütülen yargılama sürecinde ülke dışında olmam nedeniyle tarafıma tebligat yapılamamış ve bilgim olmaması nedeniyle duruşmalara katılamadığımdan hakkımda yakalama kararı çıkarılmıştır. Turistik bir gezi için Ukrayna’da bulunduğum sırada bahse konu olay gerçekleşmiştir. Kısa bir süre tutuklu kaldım ancak yargılama sonunda BERAAT ETTİM. O dönemde sürekli olarak Türkiye, Almanya ve Ukrayna arasında seyahat ettim. Asılsız haberlerde iddia edildiği şekilde kaçmam veya ortadan kaybolmam söz konusu değildir. Çünkü ortada kaçmamı gerektirecek hiçbir durum bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası’na şahsımın, ailemin veya şirketlerimizin tek kuruş borcu yoktur. Dolayısıyla hiçbir borcumuzun olmadığı bir bankayı dolandırmamız mümkün değildir. Yapılan haberlerde Ziraat Bankası’ndan usulsüz krediler çektiğimiz ve bunları zimmetimize geçirdiğimize ilişkin asılsız iddialar ortaya konmaktadır. Ziraat Bankası’ndan milyonlarca Euro’luk kredileri teminatsız olarak çektiğimiz ve bankayı dolandırdığımız iddiaları iftira niteliğindedir. Aksine şirketimiz adına onaylanan kredilerin, teminatı tarafımızca yatırıldığı halde verilmemesi nedeniyle iflas ettik. Asılsız haberlere devam edilmesi nedeniyle yasal yollara başvuru hakkımı kullanacağım.

Çıkan haberlerde yer alan hileli iflasa yönelik ima ve yorumlar tamamen gerçeğe aykırı ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Şirketlerimiz 2013 yılı Mayıs ayında fiili olarak batmıştır. Takdir edileceği üzere hiçbir turizm şirketi, yaz sezonunun başında, en fazla gelir ve kar elde edebileceği bir dönemde bilerek iflas edemez. Şirketlerimizin batmasının esas sebebi; Ziraat Bankası’nın onaylanan, taahhüt edilen ve hatta karşılığında teminatı dahi alınan kredileri vermemesidir. Dolayısıyla şahsım, ailem ve şirketlerimiz aleyhine çıkan haberlerin asılsız oldukları ortadadır.

Almanya’da bulunan Ziraat Bankası’ndan (Ziraat Bank International AG) şirketimiz adına en son 2013 yılının başında kredi alınmıştır. Üzerinden 8 yıldan fazla geçmiş bir kredi için şu anda bankaya ceza uygulandığı iddiası akıl dışıdır. Şirketlerimizin ve ailemizin Ziraat Bankası’na kredi veya başka sebeple hiçbir borcu bulunmamaktadır. Aksine şirketimiz adına onaylanan kredi bedelinin Ziraat Bankası tarafından verilmemesi, şirketin iflasına sebep olmuştur. Dolayısıyla Ziraat Bankası’na kesildiği iddia edilen cezalarla şirketlerimizin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Kaldı ki bankaya ağır cezalar kesildiği iddiaları, Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklama ile yalanlanmıştır.

Tarafıma yönelik hakaretler ve asılsız haberlerle ilgili haber siteleri ve gazeteler hakkında hukuki ve cezai her türlü yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna bildiririm.

Talha GÖRGÜLÜ

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »