HomeGenelRusya'ya yurt dışından dönenler 15,5 milyon ruble para cezasına neden çarptırıldı

Rusya’ya yurt dışından dönenler 15,5 milyon ruble para cezasına neden çarptırıldı

Yurt dışından dönen ve koronavirüs test sonuçlarına üç gün içinde kamu hizmetleri portalında girmeyen Muskovilere yaklaşık 15,5 milyon ruble tutarında para cezası verildi. Bu, Moskova’daki Rospotrebnadzor yönetiminin web sitesindeki mesajda belirtiliyor .

Ajansa göre, Rusya Federasyonu’na dönen vatandaşların% 2’si COVID-19 testine girmiyor ve sonuçları varıştan sonraki üç gün içinde tek bir devlet ve belediye hizmetleri portalına sunmuyor.

Daha önce yurt dışından gelen Ruslar en az bir gün arayla iki kez koronavirüs testi yaptırmak zorunda kalmışlardı . Bu gereklilik yalnızca Tanzanya ve Türkiye’den gelen turistler için geçerlidir. Ülkeye giren diğerleri sınava yalnızca bir kez girebildi.

Bunun öncesinde, Natalya Pshenichnaya, Klinik Yardımcı Direktörü ve Rospotrebnadzor Epidemiyolojisi Merkez Araştırma Enstitüsü Analitik Çalışma, söz konusu dinlenmek için gerek yoktur, Rusya’da coronavirüs enfeksiyonu olan durum hâlâ gergin olduğu belirtildi.

Aynı zamanda, ülkedeki görülme sıklığının son aylarda giderek azaldığını kaydetti. Uzman, Rusya’daki salgın sürecin mevcut aşaması için, vaka sayısındaki düşüşün hafif bir artışla değiştirilebildiği dalga benzeri bir seyir karakteristik olduğunu açıkladı.
haber: gazeta.ru/

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »