HomeGenelRusya'nın Türkiye'ye 6 aylık turist vizesi başladı

Rusya’nın Türkiye’ye 6 aylık turist vizesi başladı

Mayıs başında Duma’da kabul edilen, Putin tarafından 26 Mayıs 2021 tarihinde imzalanan “Yabancılar için turist vizesi alma sürecini basitleştirme yasası” 25 Ağustos’ta yürürlüğe girdi.

Resmi otoritelerce onaylanmış listede bulunan bir otel veya diğer konaklama tesisinde yapılan rezervasyonlarını (voucher) belgeleyen turistler altı aylık vize alabilecek.

Turist vizesi almak isteyen vatandaşlar, pasaport, vize başvuru formu, iki adet fotoğraf ile birlikte bulundukları ülkedeki Rusya Konsolosluğuna başvuru yapabilecek.

Rusya Federasyonu, 1 Ocak 2021’den itibaren yürürlüğe koymayı planladığı Türkiye ve AB ülkeleri de dahil 52 ülkenin vatandaşlarına yönelik elektronik vize uygulamasını koronavirüs pandemi sürecinde askıya almıştı, henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

6 aylık turist vizesi almak için gerekli detaylı bilgileri bağlı olduğunuz ülkede bulunan Rusya Başkonsolosluğu web sitelerinden öğrenebilirsiniz.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »