HomeTourismRusya'dan, Türkiye'ye şarkı 1 temmuzda geliriz...

Rusya’dan, Türkiye’ye şarkı 1 temmuzda geliriz…

Türkiye ve Rusya uçuşların açılışını tartışıyor. Türk Turizm Bakanı durumun değişmesine izin verdi ve “bir hafta içinde”
Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı, uçuşların açılmasıyla ilgili görüşmelerden bahsetti.

“Onlar [Rus tarafı] hava bağlantılarının açılması konusunda oldukça olumlular. Ruslar sadece gelmek, sahadaki durumu gözlemlemek ve nihai kararı vermek için biraz zaman istedi “, – Mehmet Nuri Ersoy ATOR’un 18 Mayıs açıklamasından alıntı yapıyor.

Ona göre Rus tarafı, Türkiye’nin açılabilecek “Rusların yaz tatili için en büyük destinasyonu” olduğunu doğruladı.

Bakan ayrıca Rus havayollarının Haziran uçuşlarını iptal etmeye başladığını söyledi. Bu kararın “bir hafta içinde yeniden” değiştirilebileceğinden emin.

Mayıs ayı sonunda Rusya’dan bir heyet Türkiye’yi ziyaret edebilir. Taraflar, uçuşların yeniden başlaması ve “Sputnik V” hakkında görüşecek.

Rusya, Türkiye’deki zorlu epidemiyolojik durum nedeniyle, 15 Nisan’dan bu yana bu ülkeyle hava trafiğini kısıtlıyor . Medyanın arifesinde, Türkiye ile uçuşların askıya alınmasının 30 Haziran’a kadar uzatıldığı bildirildi . Karargâh bu bilgiyi teyit etmedi.

 

HABER KAYNAĞI : fontanka.ru

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »