HomeTourismRusya, Türkiye’ye uçuşları 1 Haziran’a kadar durduruldu.

Rusya, Türkiye’ye uçuşları 1 Haziran’a kadar durduruldu.

Rusya, 15 Nisan’dan 1 Haziran’a kadar Türkiye’ye yolcu uçuşlarını bir buçuk ay süreyle askıya aldı. Karar Pazartesi günü Operasyonel Karargah tarafından Rusya’da yeni koronavirüs enfeksiyonu COVID-19’un ithalatı ve yayılmasını önlemek için verildi. Kısıtlamalar, Rus yolcu havayollarının Türkiye’deki tüm havalimanlarına uçuşları için geçerlidir.

Karar, Rus hükümeti Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova tarafından açıklandı . Ona göre İstanbul-Moskova rotasında haftada sadece iki sefer kalacak. Ayrıca Türkiye’deki Rus turistler için sözde “ihracat seferleri” düzenlenmeli.

Ayrıca 1 Haziran’a kadar Tanzanya ile uçuşlar askıya alındı. Geçen yıl Mart ayında Rusya’dan uçuşların neredeyse tamamen iptal edilmesinin ardından, bu ülkeyle ilk açanlardan biriydi.

Rospotrebnadzor başkanı Anna Popova’nın geçen gün radyoda “Komsomolskaya Pravda” yayınında yaptığı değerlendirmeye göre, Türkiye’de covid görülme sıklığı ile durum “çok hızlı bir şekilde karmaşıklaşıyor.”

RBC , Mayıs 2020’de Türkiye’ye gelmesi beklenen birçok turistin, bir yıl önce patlak veren salgın nedeniyle turlarını Mayıs 2021’e ertelediğini hatırlatıyor .

2019’da 7 milyondan fazla Rus turist olarak Türkiye’yi ziyaret etti.

Göre göre TASS, Rosturizm Türkiye ve Tanzanya uçuş süspansiyon ile bağlantılı olarak tur operatörleri desteklemek için önlemler geliştirmiştir. Tur operatörlerinin rezerv fonuna katkılarının geçici olarak iptal edilmesi, diğer fonlara yapılan katkıların azaltılması ve ertelenmesi ve Türkiye ve Tanzanya’dan ihracat uçuşları için tur operatörlerine sübvansiyon verilmesi de önerilmektedir.

Cuma günü Türkiye’de koronavirüsün durumu iki ülke cumhurbaşkanları Vladimir Putin ve Recep Erdoğan tarafından görüşüldü. Aynı gün Rusya’nın uçuşları askıya alabileceğine dair haberler geldi.

https://www.svoboda.org/  –  Alınan habere göre.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »