HomeTourismRus turistlere Karadeniz tatil beldelerine otobüsle gitmeleri teklif edildi

Rus turistlere Karadeniz tatil beldelerine otobüsle gitmeleri teklif edildi

Ulusal tur operatörleri, Rus tatilcilere kara yoluyla Karadeniz tatil beldelerine giden yolda ustalaşmalarını teklif etti. Uçuş fiyatlarındaki keskin artış ve hava yaptırımlarının neden olduğu kriz nedeniyle, 2022 sezonunda turistlerin toplu olarak otobüslere transfer edilmesi teklif ediliyor. Ucuzdur ve şu anda önemli ölçüde daha fazla olan bütçe gezginleri tarafından talep edilecektir. Kommersant yeni trendden bahsetti.

Yayının belirttiği gibi, turizm pazarındaki katılımcılar, ülkenin merkezinden otobüsle turistleri teslim etme seçeneği üzerinde çalışıyorlar. Bütçe turistlerinin böyle bir alternatifi kabul etmesi muhtemel ise, çünkü demiryolu taşımacılığı çok daha pahalıdır, o zaman zengin Ruslar pek olası değildir , büyük olasılıkla özel araba ile seyahat etme olasılığını düşüneceklerdir.

Intourist tur operatörünün bir temsilcisi olan Daria Domostroyeva, tur operatörlerinin artık yaz için tur paketleri sattığını, özellikle kara taşımacılığı ve gezi hizmetleri ile geziler sattığını söyledi: “Bu tür zırhların sayısı önemli ölçüde arttı.” Uçuşlarla ilgili genel belirsizlik nedeniyle Rusların henüz yaz için ulaşım maliyetlerini planlamaya hazır olmadığını açıklıyor: normal uçuşlar için uçak biletlerinin yüksek fiyatlarından korkuyorlar.”

Tur operatörlerinin iç hat uçuşlarında son iki ayda uçak bileti fiyatları, artan seyahat süresi, yakıt maliyetleri ve diğer maliyetler nedeniyle 1,5-2 kat arttı. Kommersant kaynağı, yaz sezonundaki uçuşların gerçek fiyatlarının, yetkililer tarafından 31 Mart’ta açıklanan havacılık sektörüne yönelik devlet desteği önlemlerinin uygulanmasına bağlı olacağını kaydetti.

Yandex Travel başkanı Irina Reider’e göre, daha pahalı uçuşların arka planına karşı, kapalı havaalanlarına sahip güney bölgelerine otobüs talebi aynı 1,5-2 kat arttı. Tutu.ru genel müdür yardımcısı Sergey Nikolaev, ay boyunca Anapa, Krasnodar ve Voronej’e otobüs bileti talebinin %12-16, Simferopol’e – %17 ve Gelendzhik’e – %25 arttığını da sözlerine ekledi.

Yeni trend, uçuşlara kapalı diğer alanlarda da dikkat çekiyor. Böylece, St. Petersburg – Tallinn ve St. Petersburg – Helsinki seferlerini gerçekleştiren Estonya otobüs seyahat acentesi Lux Express, Mart ayında Şubat ayına göre trafik sayısında bir sıçrama olduğunu kaydetti.

Nikolaev, “Durum zor olmaya devam ederse, yaz aylarında otobüs taşımacılığına olan talep daha da artacak” dedi.

Düşük ulaşım fiyatları turizm sektörü için önemli bir faktördür. Bu nedenle, uygun fiyatlı otobüs turları, turistlerin bütçe kategorisine hizmet etmede bir yer tutacaktır. Alean genel müdürü Ilya Umansky’ye göre, hava trafiğini azaltma bağlamında, ortalama gelir ve üzeri insanlar, kendilerini geleneksel olarak yerel tatil yerlerine turist akışının %60’ını sağlayan demiryolu taşımacılığına ve arabalara yönlendiriyorlar.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »