HomeTourismRus turistler için Türkiye'de kayak sezonu beklenmedik bir şekilde açıldı.

Rus turistler için Türkiye’de kayak sezonu beklenmedik bir şekilde açıldı.

Erken ve beklenmedik kar yağışı Türkiye’deki kayak merkezlerindeki otelcileri sevindirdi ve turistlerin kendileri kayaklarını şimdiden dikti. İlk kar Uludağ ve Ilgaz Dağı’na düştü. Sonuç olarak, Türkiye’nin kayak merkezleri bu kadar erken bir kar yağışının ardından kayak sezonunun başladığını duyurdu.

Türk basınında çıkan haberlere göre, sadece Uludağ’da 6.500 yataklı 17 otel şimdiden turist bekliyor. Ülke, bu yerlerin bir kısmının yabancı turistler tarafından doldurulacağını umuyor. Ayrıca, kayak Avrupa’nın hala turistlerimize kapalı olması ve Bulgaristan’ın turistlerimize açılmaya hazır olan yamaçlarının tek istisnası olması nedeniyle Rusya hedef pazarlardan biri haline gelebilir. Ayrıntıları ” Rus turistler Avrupa’daki kayak merkezlerine tur satmaya başladı ” makalesinde okuyun .

Bu nedenle Türkiye, Rusya’nın yaz mevsimi kadar kış kayak sezonunu da “kurtaracağını” umuyor. Hatırlayın, Türkiye’nin tüm kapanmalarına rağmen, Rus turistler 2021’de bu ülkeye toplam turist akışının neredeyse beşte birini oluşturuyordu. Rakamlarla, bu neredeyse 2,5 milyon.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »