HomeTourismRus turisti ortaya çıkaran 10 fark

Rus turisti ortaya çıkaran 10 fark

Bir Rus’un gözünden.

Türkiye’de çoğu zaman Rus turistleri onlara yaklaşmadan buluyorum. Avrupalıları da kolayca tanırım. Uzun zaman önce taşınanlar turistlerden zaten farklıdır – ama yine de tanınabilirler. Sana nasıl yapacağını anlatacağım. Bu listeyi okursanız, yerlilere veya Almanlara kolayca itaat edebilirsiniz (birdenbire ihtiyacınız varsa).

 

Plaj kıyafetleri
Rus kızları sahilde giyinir: küpeler, makyaj, güzel elbise, stil, sandaletler – bazen topuklu veya takozlu. Ve insanlarımız genellikle kapüşonlu beyaz pamuklu tunikler giyerler (tabii ki başlık kafadadır – üstte bir şapka olsa bile). Onları nereden alıyorlar? Türk kadınları kapalı giyinirken, Avrupalılar buhar banyosu yapıp boyasız, terlik ve rahat şortlarla dolaşmıyor.

Yüz
Sahilde çok ciddi birini görürseniz, o genellikle Rus’tur. Ya da bir Türk çocuğu (neden bu kadar sık ​​kaşlarını çattıklarını merak ediyorum). Rus erkekleri bazen kafalarında 5873 ile 34’ü çarpar gibi görünürler. Ya da düşmanlarla çevrili bir plaj havlusu savunması tutarak, olabildiğince agresif görünmeye çalışmak. Avrupalılar genellikle mutlu veya tarafsız yüzlere sahiptir.

Şirketler
Turistlerimiz “arkadaş” aramayı severler. Birbirlerini tanırlar, bir yerde toplanırlar, siyaseti, zor hayatı ve çocukları tartışırlar. Ancak Türkler büyük şirketlerde toplanmayı da severler. Ancak ilk bakışta kimin nerede olduğunu anlamak kolaydır. Ve Ruslar genellikle bira içer. Türkler nadiren bir termos çay olmadan sahilde görünürler. Eh, herkes tohumları sever.

Tüm dilleri aynı anda konuşun
“Merhaba! Nasıl Mart? Ne kadar ?! Elliye bir lir verir misin? F-i-f-t-i. Andestend? Tamam, şükran, arkadaş olabilir.” Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça tek diyalogda. Bence bu iyi bir şey. Beceriklilik harika! Avrupalılar genellikle sadece İngilizce veya ana dillerini konuşurlar.

Birbirlerine bağırırlar
Çocuk havuz başındaysa ve annesi apartmandaysa balkona çıkar: “Vanya! Ev! Çabuk, dedim!” Kocası denizde ve karısı kıyıdaysa: “Valera, bara gidiyorum! Ne? Bira ister misin? Ve namlu çatlamayacak mı? Sen kendin git!” Avrupalılar bunu yapmaz, gelip sorarlar.

Gerektir
Ama bu özelliği sevmiyorum. Sadece Ruslar “herşey dahil” için sabah 8’de otele gelip yerleşmediklerine yemin ediyorlar. “Boş odalar var ama burada turşumuz var!” Sonra tatilin çoğu için bu konuda homurdanıyorlar. Avrupalılar tekneyi sallamazlar, kuralların olduğunu bilirler: Otel misafirleri saat 14’te check-in yapar. Ve o zamandan önce bölgede dolaşmanıza ve hatta yemek yemenize izin verildiyse, bu bir hediyedir. Ve eğer yaptılarsa, duyulmamış bir şanstı!

Fazlasını toplayın
Büfelerde Rus halkı genellikle son yemeği gibi yer. Sıradan yaşamda yediklerinden fazlasını alırlar. Ve biraz daha… Herkes kaparsa ve artık katkı maddesi kalmazsa. Türkler de yiyecek dağları kazanıyor. Ancak günlük yaşamda (özellikle çörekler) şaşırtıcı derecede çok yemek yerler.

Şarkı söylemeyi severler
Balkonda oturuyorum ve uzaktan yürek parçalayan bazı hüzünlü ulumalar duyuyorum. Sözleri henüz duymadım ve sebebini çözemedim ama onların Rus olduklarını biliyorum. Bunun “Kara Kuzgun” veya “Masada bir bardak votka” olduğunu dinliyorum ve anlıyorum. Halkımızın geldiği ve tatilin başlangıcını şimdiden kutladığı açıktır. Avrupalılar da gürültülü olabiliyor, özellikle İngilizler. Ama hüzünlü hüzünlü şarkılar söylemezler.

Nadiren teşekkür ederler
Uzakta bile barda bir Rus’un olduğunu görebilirsiniz: yürür, parmağıyla istediğini gösterir, sert bir yüzle bekler, sessizce alır ve gider. Garsonlara, satıcılara, otel personeline nadiren teşekkür ederiz. Hizmetçileri ve gardiyanları selamlamıyorlar. Avrupalılar bu konuda çok daha kibar.

Kuralları çiğnemek
Avrupalılara fırtına nedeniyle yüzmenin imkansız olduğu veya büfede kuyrukta sosyal mesafeye uyulması gerektiği söylendiyse, o zaman her şeyi doğru yapacaklardır (çoğu durumda). Türkiye’de basit kuralları ihlal eden birini görürsem, çoğu zaman Rus olduğu ortaya çıkar.

Kimseyi gücendirmek istemedim: Kendinizi tanırsanız gücenmeyin. Ben kendim Rusum. Ulusal özelliklerden ve zihniyetten kaçamayacağınızı biliyorum. Hatta bazen iyidir: becerikliyiz, kurnazız, kalpten nasıl eğleneceğimizi biliyoruz. Bazen kötüdür: Ruslar genellikle kabadır, tatilde bile sorunlardan şikayet eder ve uygunsuz davranır.

Türkiye’ye taşınan Ruslar birçok yönden yerlilere benziyor. Girişken, minnettar, genellikle neşeli, dışa dönükler. Rus halkının tüm iyi özelliklerini kendi içlerinde tutarlar ve olumsuzluklardan kurtulurlar.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »