Home+18Rus oligarklarının gemilerinde yaptıklarını yat çalışanları anlattı

Rus oligarklarının gemilerinde yaptıklarını yat çalışanları anlattı

Rus oligarklarının ve Rusya Federasyonu’ndan zengin turistlerin kiraladıkları yatlarda yaptıkları “en çılgın” şeyler, bu vagonlardan birinin hostesi tarafından sıralandı. Aynı zamanda, kız Express baskısına “geziler sırasında başka hiç kimseden böyle bir oyun görmediğini” söyledi.

Çalışan, işi için ayda 281.000 ruble ile 2.700.000 ruble arasında bir taban maaş ve “büyük bahşişler” – “haftada sadece en az 280.000 ruble bahşiş” aldı. Hostes, lüks yatlardaki müşterilerinin çoğunun, göz alıcı bir yaz tatilinin keyfini çıkarmak için tekneleri kiralayan ve özellikle cömert Rus milyonerleri olduğunu açıkladı.

Yayının muhatabı, “Rus müşterilerin yatçılık endüstrisinde iyi bir üne sahip olmadığını” belirtti: “İyi olan şu ki, mürettebat bir Rus tüzüğüne sahip olacaklarını biliyorsa, nasıl davranacağımızı, hangi hizmeti aldıklarını zaten biliyoruz. nasıl olduklarını az çok biliyoruz.”

Birlikte çalıştığı Rusya’dan gelen misafirler hakkında konuşan kız, “çok tahmin edilemez olabildiklerini ve en garip şeyleri isteyebileceklerini” söyledi. Onun görüşüne göre, olağandışı, kaba ve talepkar davranışlar, bunların yeni zenginlikler olduğu gerçeğiyle açıklanıyor – alt sınıflardan hızla zenginleşen insanlar.

“Bize Rusların gemiye geldiği söylendiğinde, [bazı mürettebat üyeleri] örneğin Amerikalılar kadar mutlu değiller. Ruslar çok özeldir. Birkaç gün veya haftalığına Rus veya Amerikalı bir müşterinin bize geleceğini bilirsek, onların mutlaka temalı partiler düzenlemek isteyeceklerini biliyoruz. Eğlenmek ve iyi vakit geçirmek istiyorlar. [Bazı] Ruslarla, zor bir iş olduğu için önceden hazırlanıyoruz” dedi.

Uçuş görevlisi, zengin misafirler için çalışırken karşılaştığı en garip durumlardan bazılarını anlattı. Bunlardan bazıları:

  1. “Bir keresinde bana gün batımı sırasında yunusları zıplatıp zıplayamayacağım soruldu. Üzgünüm dedim, ama zaten rezerve edildiler” diye şaka yaptı.
  2. “Çılgınca şeyler soruyorlar. Bir gün İtalya’dayken en sevdikleri şampanyadan bir şişe almak için Fransa’ya gidip gidemeyeceğimi sordular!”

Bununla birlikte, davranış söz konusu olduğunda, bunun “çok fazla milliyetine” bağlı olabileceğini söylüyor: “Kopenhag’dan harika olan zengin müşterilerim vardı. Onlar çok daha mütevazı. “[misafirler] Amerikalı olduğunda, çılgınca ama eğlenceli. Amerikalılar size çok bahşiş verir. İskandinavlar sadece güzel.

Çalışan, müşterilerinin çoğu Rus olduğu için Ukrayna çevresindeki durumun işini etkilediğini itiraf etti: “Büyük yatlar, özel, çoğu Rus oligarklarına ait.”

Mevcut durum nedeniyle, gemi sahipleri önceden haber vermeksizin mürettebatı işten çıkarıyor ve “durumu gerektiği gibi ele almıyorlar”. “Elbette, lüks yat kiralama için Rus müşterilerinin olmaması sektörü etkileyecek, çünkü müşterilerimizin çoğu Rus oligarkları, birkaç günlüğüne yat kiralayan çok zengin Ruslar, bu yüzden durum düzelene kadar kiralama talebi var. azalacak,” diye özetledi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »