HomeTourismRixos Lares Otel'deki şüpheli ölümden flaş gelişme!

Rixos Lares Otel’deki şüpheli ölümden flaş gelişme!

Olayın yaşandığı 2011 yılında kayıtlara intihar olarak geçen Fettah Tamince’ye ait Antalya’daki Rixos Downtown Antalya isimli otelde staj yapan Burak’ın şüpheli ölümüyle ilgili babası Murat Oğraş 10 yıldır adalet mücadelesi veriyor.
Fettah Tamince’ye ait Antalya’da bulunan Rixos Downtown Antalya isimli otelde staj yaptığı sırada 2011 yılında şüpheli bir şekilde ölen 16 yaşındaki Burak Oğraş için savcılık harekete geçerek 19 kişi ifadeye çağırdı.

Geçen yılın Ağustos ayında, baba Oğraş’ın tespit ettiği 6 şüpheliden 2’si yeniden ifadeye çağrılmış, o tarihte 43 yaşında olmasına karşın 16 yaşındaki öğrencilerle aynı lojmanda konaklayan şüphelilerden F.P. tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiş ancak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, bir diğer şüpheli C.A.’nın ise yurtdışında olduğu ortaya çıkmıştı.

Olayın yaşandığı Antalya’daki Rixos Otel’in sahibi Fettah Tamince, o tarihte Fethullah Gülen’e yakınlığıyla biliniyordu. Burak’ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten eski Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Amiri Nurullah Güler şu anda FETÖ üyeliği suçlamasıyla cezaevinde bulunuyor. Dönemin Antalya İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ise olaydan 10 ay sonra emekli olup Rixos Otel’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başlamıştı.

Babasının 10 yıldır sürdürdüğü hukuk mücadelesi sonucunda Burak Oğraş’ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten savcı Haki Çelikler, otelin kendilerine tahsis ettiği lojmanın havuzunda cesedi bulunan Burak Oğraş’ın ölümüyle ilgili kimliği tespit edilen 26 kişiden 19’unu ifadeye çağırdı.

İfadeye çağrılan 19 kişiden 15’inin ifadesi alındı. Tanık sıfatıyla ifade verenler, olayın yaşandığı dönemde soruşturmayı yürüten emniyet mensuplarının dosyaya koyduğu intihar notunu da yalanlıyor. Çünkü verilen ifadelere göre Burak Oğraş’ın herhangi bir psikolojik sorunu yoktu ve geleceğe yönelik planlar yapıyordu.

Emniyetin intihar notunda şu ifadeler yer alıyor:

”İntiharla ilgili olarak; insanın intihar noktasına gelene kadar bir hazırlık dönemi gerektiği, kesinlikle ortada bir umutsuzluğun olması gerektiği, şahsa top denmesi bir umutsuzluk olmadığı ancak efemine tavırlar varsa intiharın oluşması için kesinlikle zemin hazırladığı, toplum yargısının çok etkili olduğu, depresyondaki kişinin kolay kolay intihar edemeyeceği…”


www.turizmhabermerkezi.net

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »