HomeTourismPegasus, Antalya'da 20 katlı otel satın aldı

Pegasus, Antalya’da 20 katlı otel satın aldı

Türkiye’nin uzun süredir atıl durumda olan sağlıklı yaşam merkezine sahip en prestijli otellerinden biri, kısa süre önce Türk bankası Vakıfbank tarafından Rus tur operatörü Pegas Touristic’e satıldı. Lüks otelin yenilenerek hizmete açılması bekleniyor. Bu, Lara bölgesinde bulunan Ofo otelidir. Ayrıntılar Türk medyası tarafından bildirildi.

20 katlı otel ilk açıldığında Rumen tıp merkezleri ağına ait Ana Aslan Sağlık Merkezi içeride misafir bekliyordu. Açıldığı dönemde turizm tesisi eşi benzeri yoktu, sadece Antalya’nın değil, Türkiye’nin de en prestijli otellerinden biriydi. Otel, farklı konfor seviyelerinde çok sayıda odaya sahipti, bölgede bir yüzme havuzu ve 200 metre uzaklıkta kendi çakıl taşlı plajı vardı. 1990’ların başında inşa edilen ve 80 metre yüksekliğindeki yapı, halen Antalya’nın en yüksek yapılarından biridir. Otel, 1998 yılında bankalara olan ödenmemiş borçlar nedeniyle eski popülaritesini kaybetti. Fidyeden sonra 23,3 milyon lira (günümüz standartlarına göre 168 milyon rubleden fazla) olduğu tahmin edilen 5 yıldızlı otele açılan dava bir türlü sonuçlanmayınca her şey uzadı. Bu süreçte defalarca açılıp kapatılan otelin en son 2012 yılında isim değişikliği ile açılacağı duyurulsa da bu girişim de gerçekleşmedi. Bunun üzerine Ofo İnşaat ve Turizm AŞ’nin sahibinin bankalarla anlaşma yapacağı ve tesisi turistlere yeniden açmak istediği bildirildi. Ancak, bir şeyler ters gitti ve otel bankada kaldı. 2007 yılında ise turistik otel ruhsatı iptal edilmiştir. Uzun bir süre boyunca otel terk edildi, ara sıra vandalların baskınlarına maruz kaldı. Sonuç olarak, binadaki pencereler ve kapılar kırıldı ve alabilecekleri her şey çıkarıldı.

Böylesine içler acısı durumda olan, 5-6 yıldır kapalı olan efsanevi Ofo oteli Vakıfbank tarafından Pegasus’a satıldı. Anlaşmanın miktarı açıklanmadı. Alınan bilgilere göre tur operatörü, büyük onarımlar yaparak güncel bir şekilde turistlere açılmayı planlıyor.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »