HomeTourismOtellerde çalışan robotların son halleri.

Otellerde çalışan robotların son halleri.

İspanyol Otel Teknolojileri Enstitüsü (ITH), belirli otel süreçlerinde robot teknolojisinin uygulanmasına ilişkin bir uygulanabilirlik çalışması yürütmüştür. Otelciler, robotların veri elde etme ve süreçleri otomatikleştirme, ayrıca işletme sürelerini ve maliyetlerini azaltma becerisine büyük değer veriyor, ancak hangi alanlarda verimliliği artırmak için en büyük potansiyele sahipler?

Makinelerin ve teknolojinin insanlarla bir arada olduğu bir dünyada yaşıyoruz ve birçok iş sürecinde robotik ve otomasyonun kullanılması, insan ekiplerinden aldıkları ağırlık sayesinde şirketleri daha rekabetçi hale getirebilir.

Ankete katılan otellerin %94,7’si, tüm süreçlerin otomatikleştirilmesi durumunda verimliliğin önemli ölçüde artacağına inanmaktadır. En çok ilgilendikleri operasyonel süreçler, müşteri memnuniyeti, ardından satış dönüşümü ve son olarak pandeminin neden olduğu mevcut kısıtlamalar nedeniyle kapasite kontrolü.

Operasyonel karmaşıklığın en yüksek olduğu alanlar temizlik ve zeminler, restoranlar ve resepsiyondur.

Otellerde robotlar için en büyük potansiyele sahip alanlar şunlardır:

– Resepsiyon: giriş ve çıkış süreçleri ve hizmet kalitesi anketleri, bazı otelcilere göre “resepsiyonistlerin yerini alması için değil, yardımcı olarak” olsa da, otomatikleştirilmesi gereken başlıca konulardır.

– Konuk deneyiminde robotik, kuyruklardan kaçınmak veya en azından bekleme süresini kısaltmak amacıyla misafir memnuniyeti anketleri yapma, otel içi ve dışı rezervasyon hizmetleri, çapraz satış ve müşterinin beklemesi sırasında resepsiyon görevlilerine yardımcı olma potansiyeli gösterir. .

– Temizlik ve zeminlerde robotlar, oda temizliği veya çamaşır arabalarının taşınmasına, ayrıca yatakların yapılmasına veya odaları kontrol etmek için yapay görme kullanılmasına yardımcı olabilir. Havanın temizliği ve ofis organizasyonunun lojistiği, otel odalarının dezenfeksiyonu ve temizliğinden daha değerlidir.

– Yiyecek ve içeceklerde ödeme toplama, menü gösterme gibi işlemlerde robotlar beklenebilir. Bununla birlikte, ankete katılan otelciler, önerilerde bulunmak veya mutfaktan tabak getirmek gibi bir garsonun insani dokunuşunun dahil olduğu süreçler için o kadar umutlu değiller.

– Etkinlik ve toplantılarda, kapasite limitlerinin ve güvenlik mesafelerinin kontrol edilmesinde ve zorunlu olduğu durumlarda maske kullanımı gibi diğer önlemlerde robotik faydalı olabilir. Robotlar ayrıca kayıt ve erişim kontrolünde, ayrıca katılımcılardan veri toplamada ve her odanın etkinlikleri, programları, kapasitesi vb. hakkında bilgi merkezleri olarak potansiyel gösterir.

– Ortak alanlarda, erişim yönetimi ve kapasite kontrolü için robotiklerin uygulanmasına ve hatta bir bilgi ve müşteri hizmetleri merkezi olarak değerlerini küçümsemeden biyometri kullanımına büyük ilgi vardır , çünkü robotlar mobil de olabilir ve birçok kullanıma sahip olabilir. tüm otel tesislerinde.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »