HomeTourismOtel pazarlamasında, otelcinin aklında bulunması gereken şeyler

Otel pazarlamasında, otelcinin aklında bulunması gereken şeyler

Sürekli gelişen otel ve konaklama sektörü gibi çok büyük ama çok çeşitli bir sektörde başarılı olmak için geride kalmamak için en son trendleri takip etmek önemlidir. Otel pazarlaması, herhangi bir otelcinin yakından ilgilenmesi gereken şeylerden biridir.

Bugünün konuklarının talepleri yarın tarih olacak, bu nedenle işletmenizin ayakta kalmasını garanti etmek ve mükemmel bir müşteri deneyimi sağlamak için sürekli ilerlemek gerekir. Bu nedenle, otel pazarlamasındaki en son gelişmelerden haberdar olmak, daha fazla rezervasyon ve sadık müşteriye dönüşen yeni fırsatlar bulmak için çok önemlidir.

İşte otelinizin pazarlamasını geliştirmenize ve iyileştirmenize yardımcı olacak trendlerden bazıları.

Doğrudan Rezervasyonları Artırın

Thomas Cook’un iflası, otel pazarlamasında dağıtım stratejisinin çeşitlendirilmesinin önemini vurgulayan ve yeni teknolojilerin ve iş süreçlerinin inovasyon ve uygulanmasına duyulan ihtiyacı gösteren sektör için bir işaret olmuştur. Bu anlamda şirketlerin ve işletmelerin gerçek müşteri sadakati yaratmak, itibarlarını artırmak ve doğrudan otel rezervasyonlarını artırmak için pazarlama stratejilerini değiştirmek için daha fazla zaman ve kaynak yatırımı yapması gerekecek.

Oteller, değişen bir pazarda rekabet etmeye hazırlanmak için dağıtımlarını ve pazarlamadaki bağımsızlıklarını yeniden düşünmek zorunda kalacaklar. Trenddeki değişimlere hazır olmak, bunu mümkün kılacak teknolojik, ekonomik ve insan kaynaklarına sahip olmak önemli olacaktır.

Bunun anlamı, sadakat stratejisine dikkat etmenin çok önemli olduğudur: yeni müşteriler çekmek, sadakat yaratmaktan çok daha zordur. Buradaki anahtar, mevcut müşterilerin konaklamalarını tekrar etmelerini ve üçüncü şahısları kullanmak yerine doğrudan kanallardan rezervasyon yaptırmaya çalışmaktır.

Bu Nasıl Elde Edilir?

Kaliteli bir veri tabanı oluşturarak: bunun gerçek zamanlı olarak doğrulanması ve GDPR’ye (en son AB kişisel veri düzenlemeleri) uyması gerektiği anlamına gelir. Örneğin, bu otelin WiFi üzerinden yapılabilir. Bu süreci otomatikleştirmek, her bir tesiste konaklayan toplam konukların %60 ila %95’i arasında doğrulanmış veriler elde etmemizi sağlar.

Diğer bir strateji ise konaklama sırasında ve sonrasında marka algısını iyileştirecek ödüller sunmaktır.

Sürekli ve düşünceli iletişimi sürdürmek – proaktif olmak ve konaklama sırasında anketleri kullanmak veya doğum günlerini tebrik etmek gibi müşterinin isteklerini tahmin etmek. Bu iletişimlerin otomatikleştirilmesi de kolaydır.

Son olarak, zaman içinde elde edilen veritabanı ile segmentlere ayrılmış e-posta pazarlama kampanyaları yürütmek de etkili bir stratejidir.

Tüm bu stratejilerin çok fazla zaman ve çaba gerektirebileceği doğru olsa da, piyasada bu süreçleri otomatikleştiren ve otel PMS’si ile entegre edilebilen araçlar bulunmaktadır.

Bu entegrasyonlarla, doğrudan kanallardan gelen rezervasyonları izlemek daha da kolaylaşıyor ve otomatikleştirilmiş ve bölümlere ayrılmış e-posta kampanyalarının kullanılması, üçüncü taraflara daha az güvenmek anlamına geldiğinden, bu, komisyonlarda tasarruf anlamına geliyor.

Kuruluşun WiFi’si aracılığıyla kaliteli bir veri tabanı elde etmek olan ana hedefi gerçekleştirdikten sonra, bir sonraki zorluk bundan en iyi şekilde yararlanmaktır. Ancak başka bir strateji düşünmeden önce, veritabanının iyileştirilip geliştirilemeyeceğini görmek önemlidir.

Veritabanımı Nasıl Geliştirebilirim?

Veritabanından yararlanmak için, onu geliştirmenize ve daha iyi bölümlere ayrılmış kampanyalar yürütmenize olanak tanıyan PMS ile çaprazlamanız veya birleştirmeniz önerilir: menşe ülkeye, yaşa, çocuklu veya çocuksuz müşterilere, tekrar eden müşterilere vb.

Bu verileri dahil etmeye izin veren bir CRM aracılığıyla, yinelenenler de dahil olmak üzere her tür müşteriyi hedefleyen e-posta pazarlama kampanyalarını otomatikleştirebilir ve hatta önceden rezervasyon yaptırmış olanlara e-posta göndermeyi durdurabilir. Pazarlamanın geleceği mikro segmentasyondadır ve bu yaklaşım, otel pazarlama kampanyalarından en iyi şekilde yararlanmak için en üst düzeye çıkarılmasına olanak tanır.

Eposta pazarlama

E-posta pazarlaması, özellikle geri dönen müşterileri çekmek söz konusu olduğunda, otel yöneticileri için en yüksek getiri sağlayan en etkili iletişim stratejilerinden biri olmaya devam ediyor.

Pazar hala gelişiyor ve daha fazla müşteri kazanmamıza yardımcı olabilecek yeni araçlar sunuyor, ancak e-posta pazarlaması hala bir yıldız ve en yüksek yatırım getirisini (ROI) sunuyor.

Ancak etkili olması için en üst düzeye çıkarmalıyız: doğru pazarlama araçlarını ve stratejilerini kullanmak.

Bu nedenle, yüksek hacimli verileri yönetebilen ve bölümlere ayırabilen profesyonel araçlarla çalışmak önemlidir. Bu, maliyetlerde ve özellikle de zamandan tasarruf anlamına gelebilir.

Doğrudan satış oluşturmak için kullanılan diğer ana trafik kaynakları (AdWords, görüntülü reklam, bağlantı ve arama toplayıcılar) genellikle geri gelen konuklara dönüşmez, ancak yeni müşteriler ve müşteri edinme maliyeti çok daha yüksektir.

Otel Çevrimiçi İtibarını Artırma

Sosyal medyanın ve yorum sitelerinin yükselişiyle birlikte, bir müşterinin bir otelin itibarı hakkında her zamankinden daha fazla bilgi sahibi olduğu bir gerçektir. Bu nedenle, kurum hakkında ne söylediklerini ve nerede söylediklerini bilmek, sadakat söz konusu olduğunda önemli hale gelir.

Teknoloji sayesinde, müşterilerin görüşlerini ana inceleme sitelerine bırakmalarına olanak tanıyan süreçleri otomatikleştirmek mümkündür.

Çoğu site için, sıralamada yükselmenin yolu yalnızca ortalama derecelendirme değil, aynı zamanda incelemelerin sıklığı ve miktarıdır. Konaklama süresince müşteri memnuniyeti anketleri sistemi, sorunları tespit etmeye ve misafirleri memnun eden çözümler üretmeye olanak tanır. Konaklamadan sonra konuğu coğrafi konumlarındaki bir sitede yorum yazmaya otomatik olarak davet etmek iyi bir seçenek olabilir.

Birçok doğrudan rezervasyon için başlangıç ​​noktası oldukları için bu sitelerde öne çıkmak çok önemlidir.

Turizme uygulanan teknolojilerin benimsenmesi, süreçlerin yürütülme ve otel hizmetlerinin sunulma şeklini yeniden tanımlıyor. Dijital dönüşüm hız kazanıyor ve giderek daha fazla otel, günlük işleri kolaylaştıran ve konuklarına genel memnuniyetlerini artıran daha kişiselleştirilmiş deneyimler sunmalarına olanak tanıyan yeni teknolojiler kullanıyor.

En yaygın teknolojik gelişmeler de 2020’de gelişecek: yapay zeka, mobil uygulamalar, sohbet robotları, otomasyon, blok zinciri, IoT ve yüz tanıma , sektör üzerinde bir etkiye sahip olmaya devam ediyor, ancak hepsine yatırım yapmak için çok erken olabilir. en azından hala erken aşamalarında olan 5G’nin tam dağıtımına kadar.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »