HomeTourismJolly, 35’inci yaşını kutlayacağı 2022 yılına çok güçlü bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Jolly, 35’inci yaşını kutlayacağı 2022 yılına çok güçlü bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

8 Kasım’da 2022 Erken Rezervasyon kampanyasının gong’unu çalan şirket, yüzde 50’ye varan indirimler sunuyor. 1 Ocak itibariyle markasını yurtdışına da taşıyacak olan Jolly, yurtdışındaki gurbetçileri Türkiye’ye getirerek kültür turlarıyla ana vatanı gezdirecek.

İki yıldır dünyayı sarsan Kovid-19 nedeniyle durağanlaşan seyahat hareketi, aşılanma sayılarının artmasıyla birlikte yeniden hareketleniyor. 2022 yılında yabancı turistin Türkiye ilgisinde güçlü bir ivme beklenirken yerli turist için erken rezervasyonun önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Müşterilerini misafirleri olarak gören ve yeni yaşını misafirleriyle birlikte kutlamaya hazırlanan Jolly, 35’inci yıla özel kampanyalarla yeni sezona ‘Merhaba’ diyor.

8 Kasım tarihinde 2022 Erken Rezervasyon kampanyasının gong’unu çalan şirket, yüzde 50’ye varan indirimler veriyor. Bunun yanı sıra, erken rezervasyonda tatilin 4’te birini ödeyip, kalan tutarı son üç günde tamamlama, üç gün öncesine kadar hiçbir koşul belirtmeksizin iptal ve iade hakkını da erken rezervasyon avantajları olarak misafirlerine sunuyor. Yeni yaşında çifte kutlama yapacak olan Jolly, 1 Ocak itibariyle markasını da yurtdışına taşıyacak. Hali hazırda 26 şehirde kültür turu düzenleyen şirket, şimdi bu turlara gurbetçileri de dahil edecek. Yeni operasyonla, gurbetçiler yurtdışından uçak bağlantılarıyla getirilerek, 26 şehirde düzenlenen kültür turları ile onlara ana vatanı gezdirecek. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)  ile iş birliği yaparak iki yıl önce başlattığı ‘Mirasım Türkiye’ projesi kapsamında farkındalık yaratmaya da devam ediyor. Şirket, bu projesiyle Türkiye’nin zengin mirasının yeni nesillerce tanınıp korunması için çalışırken sorumlu turist olma bilincini de aşılamayı hedefliyor.

GÜVEN VE MEMNUNİYETLE YOL ALDIK 

Jolly, 35’inci yaşını kutlayacağı 2022 yılı için proje ve yol haritalarını Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, CEO & Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar ve tüm departman yetkililerinin de katılımıyla düzenlenen basın toplantısında açıkladı. Türkiye’nin en güvenilir markalarından biri olarak 35’inci yıllarını kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, “Turizm gibi zorlu bir sektörde yenilikçi yapımızla 35’inci yılımıza girmiş olmanın haklı gururunu taşıyoruz. Sektörün en eski markalarından biri olarak, sağlam yapımız, müşterilerimize verdiğimiz güven duygusu, ailemizin birer ferdi haline gelen ekip arkadaşlarımız ve mutlak müşteri memnuniyeti vizyonumuzla bugünlere geldik” dedi. Yeni yıla hızlı bir giriş yaptıklarını anlatan Mete Vardar, “35’inci yaşımızı kutlayacağımız 2022 bizim için özel bir yıl olacak. Bugün startını verdiğimiz, yüzde 50’ye varan indirimlerin sunulduğu Erken Rezervasyon kampanyasıyla yeni döneme başlamanın heyecanını taşıyoruz. Birçok avantajı sunduğumuz erken rezervasyon kampanyasında tatilin 4’te birini ödeyip, kalan tutarı son üç günde tamamlama, üç gün öncesine kadar hiçbir koşul belirtmeksizin iptal ve iade hakkı da misafirlerimize sunduğumuz özel çalışmalarımız arasında yer alıyor” diye konuştu.

Jolly’nin 2021 yılı büyüme performansı hakkında da bilgi veren Mete Vardar, “Bu yıl pandemi etkisine rağmen güçlü büyümemizi sürdürdük. Yurtiçi otel satışlarımızda 2019 yılına göre kişi sayısında yüzde 30, ciroda ise yüzde 80 büyüme oranı yakaladık” ifadelerini kullandı. Düzenledikleri kültür turlarıyla artık yerli turistin hafızasında özel bir yer edindiklerine dikkat çeken Vardar, “Kültür turlarına verdiğimiz önemi bu yıl daha çok artırarak devam edeceğiz” dedi. Yurtdışı departmanının da 1 Mart itibariyle yoğun bir talep alacağını aktaran Mete Vardar, “Schengen açılıyor, seyahat özgürlüğü başlıyor, en büyük büyümeyi yurtdışında yakalayacağız” şeklinde konuştu.

GÜÇLÜ BİR SEYAHAT HAREKETİ BAŞLAYACAK 

Sektöre dair değerlendirmelerde de bulunan Mete Vardar, tüm dünya ve Türkiye’nin iki yıla yakındır küresel salgın Kovid-19 ile mücadele ettiğini hatırlattı. Vardar, “Dünyada bu yılın başında başlayan aşılanma hareketiyle birlikte salgınla mücadelede hızlı bir yol alındı. Bu dönemde en büyük etkiyi hisseden turizm sektöründe özellikle aşılanmayla birlikte normalleşme eğilimi de başladı. Dünya yeniden seyahat etmek için valizlerini hazırladı” ifadelerini kullandı. Yeni dönemde oluşacak güçlü turizm hareketinde en büyük ilgi görecek ülkelerden birinin de Türkiye olacağına dikkat çeken Vardar, şunları anlattı: “2021’de Avrupa ve Rusya Haziran ayında açılmıştı. 2022’de tüm dünyadan misafirlere kapılar açılacak. Dolayısıyla yaz sezonunda Türkiye’deki otellerde yer bulmak oldukça güç bir hal alacak. O nedenle yerli turist için erken rezervasyon her zamankinden çok daha büyük bir önem taşıyor. Bu dönem gelmiş geçmiş en önemli erken rezervasyon dönemi diyebiliriz.”

 

FİYATLAR YÜZDE 25 ARTACAK 

 

Bu yıl döviz kurundaki artışa paralel otellerin maliyetlerinin de arttığına dikkat çeken Mete Vardar, “Pandemi döneminde iç pazarın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Otellerle kontrat döneminde iç pazara verdiği önemi bir kez daha gördük” dedi. Bu yıl erken rezervasyon fiyatlarının geçen yıla göre yüzde 20-25 artışla başlayacağını anlatan Vardar, şöyle devam etti: “Bu fiyat artışı sezonda yüzde 50-60’ları bulacak gibi görünüyor. Erken rezervasyon dönemini fiyat ve yer bulma avantajı olarak da değerlendirmek gerekiyor. O nedenle 1 Ocak’a kadar sürecek olan bu kampanya çok büyük önem taşıyor.”

 

1 OCAK’TA YURTDIŞINA AÇILIYORUZ 

 

Jolly CEO & Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar da 2022 yılının kendileri için çok önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “Bu yıl 35’inci yaşımızı kutluyor olmanın gurur ve mutluluğunu taşıyoruz. Geliştikçe kendi kabuğumuza sığmıyoruz. 1 Ocak itibariyle de Jolly markasını yurtdışına da taşıyoruz” dedi. Hali hazırda 26 şehirden kültür turu yaptıklarını anlatan Mert Vardar, “Şimdi bu turlara gurbetçileri de dahil edeceğiz. Yeni operasyonla, gurbetçileri yurtdışından uçak bağlantılarıyla getirerek, 26 şehirdeki kültür turlarını lanse edeceğiz” diye konuştu.

 

JOLLY AİLESİ YENİ SEZONA GÜÇLÜ BAŞLADI

Jolly, yeni dönemin startını geçtiğimiz hafta Antalya’da verdi. Türkiye çapındaki 300 acentesinin ve çalışma ekibinin yer aldığı, toplam 500 kişinin katılımıyla gerçekleşen zirvede yeni dönemin yol haritası paylaşıldı. Tüm acente ve ekibin 4 gün boyunca hem eğlendiği hem de dinlendiği etkinlikte Jolly Ailesi “35. yılımız için çok heyecanlıyız, hazırlıklarımız tam” mesajı verdi.

when you planing to move your new home in Calgary, call us for the special rates immediately. Hours: 9:00am-17:00pm ET Monday-Friday

Most read

Translate »